Ana Kucağı Ne Zamana Kadar Kullanılabilir?

24 Ağustos 2022

Ana Kucağı Ne Zamana Kadar Kullanılabilir?

Doğum öncesi ve sonrasında, bebeğinizin ihtiyaçları için alışveriş listesi yaparken zaman zaman gözden kaçabilen ana kucağı, kucak ihtiyacı hisseden bebeklere rahatlık annelere de kolaylık sunan ürünler arasında yer alıyor.

Ana kucağı çok büyük nereye sığdıracağım? Ana kucağı ne zamana kadar kullanılabilir? Ve alınması gerçekten şart mı? Gibi sorular kafanızı kurcalıyorsa, siz de yazımızı inceleyerek doğru ürün konusunda kararınızı verebilirsiniz.

 

Ana Kucağı Ne Zaman Kullanılır?

Doğumdan sonraki ilk 6 ay boyunca bebekler genellikle kucak ister. Hatta yorulduğunuzda ya da rahatça uyumasını istediğinizde bebeğinizi yatağa bırakmanız durumunda hemen ağlayabilir. İlk birkaç hafta ya da birkaç ay bebeğinizi kucağınızda taşımak sizin de hoşunuza gidebilir ama zamanla yorulduğunuzu hissettiğinizde, ana kucağı sizi rahatlatabilir.

Ev tipi ana kucağı modelleri, bebeğinize kendisini sizin kucağınızda gibi hissettirebilir. Bu sayede bebeğiniz sakinleşirken, siz de kendinize biraz zaman ayırabilir ya da diğer işlerinizi halledebilirsiniz. Üstelik bu ürünler, bebeklerde gaz sorunlarında rahatlamaya ve bebeğinizi biraz da eğlendirmeye yardımcı olabilir.

Ana Kucağı Ne Zaman Kullanılır

 

Ana Kucağı Ne Kadar Kullanılır?

Farklı işlevlere sahip ana kucağı modelleri bulunmakla birlikte, genelleme yapacak olursak, ana kucağı doğumdan bebeğiniz kendi kendine oturmaya başlayıncaya kadar kullanılabilir.

Bu aşamadan sonra bebek yavaş yavaş emeklemeye ve yürümeye başlayacağı için ana kucağına olan ihtiyacı gittikçe azalır. Yeni şeyler keşfettiği için eskisi kadar çok yatmak istemeyebilir ve hareketsiz durmaktan rahatsız olabilir.

Farklı süreler belirtilmekle birlikte, ana kucağı 6 – 9 ay boyunca kullanılabilir ürünler arasında yer alır. Mamajoo markasının anne bebek ürünlerine göz atarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bebeğiniz için doğru kararları veriyorsunuz, Peki bebeğiniz için biberon ve emzik seçimini doğru yapıyor musunuz? Gelin anne memesine en yakın biberon ve emzik modellerini inceleyelim

 

 

Ana KucağıAna Kucağı Özellikleri

Ana kucağı modelleri ortalama 15 – 20 kg ağırlık taşıyabilir özelliktedir. Farklı ve gelişmiş modeller 30 – 60 kg arasında taşıma kapasitesine sahip olabilir.

Ana kucağı modellerinin kendi ağırlıkları ise 5-7 kg arasında değişmektedir. Yani son derece hafif olan bu ürünü, evinizin farklı noktalarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Pilli, elektrikli ve manuel model seçenekleri bulunmaktadır. Ana kucağında bulunan oyuncak barları ise modele göre değişmekle birlikte, bebeğinizin motor gelişimine katkıda bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.