{{F.MIN_SELECTED}} - {{F.MAX_SELECTED}}
Filtreler
Insgesamt 82 das Produkt wird angezeigt.
Insgesamt 82 das Produkt wird angezeigt.
1 2 3 4

Hangi Emzik Daha Sağlıklı?

Emzik, bebeklerin emme ihtiyacını karşılayan ve sakinleşmelerine yardımcı olan bir gereçtir. Bebek emzik emme refleksinin yerine getirilmesi ile birlikte emme hareketini taklit etmelerini sağlar. Bu gereç, genel olarak silikon emzik ve kauçuk olarak üretilir. Farklı emzikler üretilerek bebeklerin uzun süre ve aşırı kullanımını konforlu hale getirilmesini sağlar. Emzik çeşitleri arasında damaklı emzik, damaksız emzik veya kauçuk emzik, silikon emzik olarak farklı tipleri yer alır. Silikon emzik, bebeğin daha konforlu ve güvenli bir emme deneyimi yaşamasını sağlar. Fakat emzik seçimi yapılırken dikkat edilmesi gerek farklı faktörler de vardır. Üretildiği malzemenin kaliteli olmasının yanı sıra bebeğin ağız yapısına da uygun olması gerekir. Bebeğin emme hareketini konforlu hale getirebilmek için simetrik ve asimetrik emzikler üretilir. Simetrik veya asimetrik emziklerden birini seçmeden önce bebeğinizin hangi emzik ile daha rahat olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Ancak yenidoğan emzik tercihi yaparken, küçük ve hafif olan emzikleri tercih edebilirsiniz. Emzik temizliği ve hijyeni de çokça önemlidir. Bebek emzik tiplerinin iyi bir şekilde temizlenebilmesi için pürüzsüz bir yüzey olarak üretilir. Girintili çıkıntılı olan emzik yüzeylerini temizlemek oldukça zordur. Bebeğin sağlığının korunabilmesi için yüzeyinin kontrol edilerek alınması gerekebilir. Örneğin damaklı emzik bebeğin çene, diş ve diş eti gelişimini destekler.

En İyi Yenidoğan Emzik Hangisi?

En iyi yenidoğan emzik, bebeğinizin emme konforunu arttıran ve ağız yapısına uyum sağlayan emzik tipleridir. Yenidoğan emzikleri genellikle hafif ve küçük boyutludur. Ancak yenidoğan bebeğiniz için emzik alırken bebeğinizin ağız yapına uygun olacak şekilde bir seçim yapabilirsiniz. Emziklerin üzerinde hava delikleri olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. Bebek emzik üzerinde bulunan hava delikleri bebeğin cildinin tahriş olmasını engeller. Bebeğiniz için en iyi emzik olanı tercih etmelisiniz. Mamajoo emzik tüm bu hususlara dikkat ederek üretir. Bebeğinizin cildini, damak ve ağız yapısını göz önünde bulundurarak kaliteli bir emme deneyimi sunar. Ancak bebeğiniz için doğru olan anne memesine en yakın emzik seçilmelidir.

Emzik Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Emzik kullanımının birçok faydası vardır. İlk olarak bebeğin emme refleksinin düzenlenmesine ve sakinleşmesine yardımcı olur. Bebek emzik, bebeğin uyku düzeninin sağlanmasını destekler. Bebeklerin diş çıkarma döneminde de emzik büyük bir yardımcıdır. Bebekler diş çıkarırken, diş etleri yoğun bir şekilde kaşınır. Dişlerini kaşımak isteyen bebekler için yumuşak ve güvenli bir gerek olarak emzik modelleri tercih edilir. Diş çıkarma döneminin yanı sıra farklı ağrıların hafifletilmesi için bu emzik çeşitleri kullanılabilir. Bebekler için birçok faydası bulunan bu ürün için emzik numaraları vardır. Bu numaralar sayesinde yaşa ve ağız tipine göre seçim yapabilirsiniz.

Damaklı Emzik Mi Damaksız Emzik Mi Daha İyi?

Damaklı emzik, ortodontik emzik olarak bilinir. Bu emzik tipi bebeğin damak yapısına iyi bir şekilde uyum sağlayarak diş gelişimi için faydalıdır. Diş gelişimini desteği sağlayan damaklı emzik, bebek dişlerin düzgün bir şekilde çıkmasını sağlar. Ayrıca çene yapısının sağlıklı olmasını da destekler. Ortodontik emzik, diş çıkarma dönemindeki bebekler için sıkça önerilir. Bu emzik tipinin yanı sıra damaksız olarak bilinen yuvarlak emzikler de vardır. Damaksız emzik klasik bir emzik tipidir. Bu emziğin uç kısmında herhangi bir çıkıntı bulunmaz. Basit tasarıma sahip olmasıyla birlikte bebeklerin daha kolay kabul ettiği bir emzik modelidir. Damaksız veya ortodontik emzik seçimi yaparken bebeğinizin hangi emzik ile rahat ettiğini gözlemleyebilirsiniz.
Bebek Emzikleri Seçimi Nasıl Olmalı?
Emzik, sıkça ağlayan bebekler ve anne memesine sürekli ihtiyaç duyan bebekler için üretilir. Bebeklerin rahatlamasını sağlayan konforlu ve güvenli bir emzik seçmeden önce birçok etkeni göz önünde bulundurulabilirsiniz. Bebek emzikleri seçilirken ilk olarak üretildiği malzemeye dikkat edebilirsiniz. Bebeğinizin diş ve diş eti yapısını göz önünde bundurarak, tamamen kauçuk malzemeden üretilen kauçuk emzik modelini tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte makinede yıkanabilen emzikler tercih edilmelidir. Emzik modelleri arasında yer alan doğal silikon emzik, ortodontik emzik gibi çene, diş ve diş eti sağlığının korunmasını destekleyen emzikleri tercih edebilirsiniz. Bebekler, emziklerin düşmesine neden olabilir. Bu nedenle tercih edeceğiniz emzik paketlerinde emzik zinciri olduğuna dikkat edebilir veya ekstra olarak satın alabilirsiniz. Ayrıca emzik askılığı da tercih ederek emziklerin yere düşmesini engelleyebilirsiniz. Emzik numaraları göz önünde bulundurulabilir ve en iyi emzik seçimini yapılabilir.
Anne Memesine En Yakın Emzik Hangisi?
Anne memesine en yakın emzik, basit bir tasarıma sahip olan yuvarlak uçlu emziklerdir. Yuvarlak uçlu emzik modelleri özel olarak tasarlanan ve bebeğin emme refleksinin geliştirilmesine katkı sağlar. Ayrıca bebekler yabancı cisim gibi yabancılık çekmeyerek rahatlar. Damaksız emzik yapısına sahip olan yuvarlak emzik çeşitleriyle bebeğinizin ağzını yormasını engelleyebilirsiniz. Damaklı emzikler yenidoğan bebekler için iyi bir seçim olabilir. Ancak ilerleyen aylarda sert olmayan yuvarlak uçlu olanlarını tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin emme deneyimini arttırmak ve güvenli bir hale getirmek için anne memesine en yakın emzik kullanılmalıdır. Bununla birlikte zincir veya askı yardımı ile emziğin yere düşmesi sınırlandırılmalıdır.
Emzik zinciri nasıl olmalı? Ne işe yarar?
Emzik zinciri, bebeğin emziği düşürmesini önlemek için kullanılır. Bebeğin kıyafetine sabitlenen emzik zinciri sayesinde bebeğin ağzından düşen emziği yıkamadan, yalnızca su ile temizleyerek kullanılabilmesini sağlar. Ev içerisinde kaybolabilen yalancı emzik de bu zincir sayesinde sabitlenebilir. Zincirin tutturulduğu yer, bebeğin konforunu ve güvenliğini riske atmayan malzemelerden üretilmelidir. Ayrıca bebeğin uykuda veya yatakta olduğu durumlarda boğulmasını engelleyecek emzik zinciri modelleri tercih edilebilir. Bebek emzik zinciri emziğin düşmesini engelleyerek mikroorganizmalardan uzak tutulması için kullanılır. Bebekler belli bir aydan sonra emziği düşürüp tekrar ağızlarına sokabilir. Bunun önüne geçilmesinde de emzik zinciri modelleri kullanılabilir. Ayrıca bebek emzik zinciri yerine emzik askılığı da kullanabilirsiniz.
Emzik askılığı hangi malzemeden olmalı?
Bebekler emziği sıkça yere düşürebilirler. Bunu oyun olarak ya da farkında olmadan yapabilirler. Bu durumda yere düşün emziğin iyi bir şekilde yıkanması gerekir. Ev ortamında düşün emziğin yıkanması sağlanabilir. Ancak dışarıda çoğu zaman emziği yıkayacak yer bulamayabilirsiniz. Bu gibi durumlar için emzik askılığı tercih edebilirsiniz. Emziğin hijyenik kalmasının yanı sıra kaybolmaların da önüne geçebilirsiniz. Ev içerisinde, misafirlikte veya arabada emziğin düşüp kaybolmasını engelleyebilirsiniz. Bu ergonomik ürün BPA ve zararlı toksinleri içermeyen, sağlam ve dayanıklı klipslere sahip, temizliği kolay olan materyallerden üretilmiş olmalıdır. Mamajoo emzik, bebeklerin sağlığını ve güvenliğini göz önünde bulundurur.
Emzik Fiyatları Ne Kadar?
Emzik fiyatları, üretildiği malzemenin kalitesine, kullanım konforuna ve diğer etkenlere bağlı olarak belirlenir. Belirlenen bu fiyatlar aynı zamanda emzik çeşitleri arasında farklılık gösterebilir. Yalancı emzik gibi destek ürünlerin fiyatları ile yenidoğan emziği gibi temel emzikler arasında farklılık gözlemlenebilir. En uygun fiyatlı emzik için web sitemizde yer alan emziklere göz atabilirsiniz.

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.