Ana Kucağı Oto Koltuğu Olarak Kullanılır Mı?

22 Kasım 2022

Ana Kucağı Oto Koltuğu Olarak Kullanılır Mı?

Şu anda bebeğinizi kucağınıza almanıza günler ya da haftalar kaldıysa, muhtemelen bu heyecanlı bekleyişin yanı sıra, bebeğinize eksiksiz bir konfor sunmak adına uzun alışveriş listeleriyle zaman geçiriyorsunuz.

İşte bu uzun alışveriş listelerinin en önemli ürünlerinden biri de ana kucağı! Ana kucağı nedir? Seçimi Nasıl Yapılır? Ana kucağı oto koltuğu olarak kullanılır mı?

Hadi hep birlikte inceleyelim…

Ana kucağı nedir

Ana Kucağı Nedir?

Ana kucağı, öncelikle bebeklerin hem evde hem de araçlarda kolay taşınmasını ve konforla yatmasını sağlayan ürünlerdir. Bu noktada ana kucağı ile oto koltuğu aynı şey mi diye merak ediyor olabilirsiniz. Yazımızın devamında sizlere öncelikle ikisinin arasındaki farktan bahsetmek isteriz.

Ana kucağı, bebeğinizin küçük ve narin vücudunu rahatlıkla yerleştirebileceğiniz ve nerede olursanız olun onu hem güvenle taşıyabileceğiniz hem de dinlendirebileceğiniz bir koltuk modelidir. Tutma kolları bulunan ana kucağında bebeğinizi dilediğiniz yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Ana kucağı oto koltuğu olarak da rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle yeni doğan bebekler araba yolcuğu yaparken önerilmektedir.

Sadece evde kullanıma uygun ana kucakları, ev tipi ana kucağı olarak gruplandırılırken, hem dışarıda hem de evde kullanılabilen modeller anneler tarafından son derece konforlu bulunuyor.

Ana Kucağı Ne İşe Yarar?

Ana kucağı, araçta seyahat ederken, bebeğinizin güvenliğini sağlamanıza yardımcı olur. Araçla seyahatin yanı sıra dışarıdayken bebeğinizi ana kucağında rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Ana kucağına uygun travel sistem bir bebek arabası alırsanız, ana kucağını burada da kullanabilirsiniz.

Bazı ana kucağı modelleri, bebeğinize tam yatma olanağı sunar. Bu modeller portbebe olarak da kullanılabiliyor.

Ev tipi ana kucağı modelleri ise evde bebeğinizin gün boyu yanınızda konforla yatmasına olanak sunar. Sallanan modelleri tercih ederseniz, bebeğinizin daha rahat uykuya dalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bebeğiniz için doğru kararları veriyorsunuz, Peki bebeğiniz için biberon ve emzik seçimini doğru yapıyor musunuz? Gelin anne memesine en yakın biberon ve emzik modellerini inceleyelim

Ana Kucağı Kaç Yaşına Kadar Kullanılır?

Ana kucağı modelleri ve ne işe yaradığı konusuna ayrıntılı olarak değindikten sonra, bu ürünleri ne zamana kadar kullanabileceğinizi belirtmeden olmaz değil mi?

Ana kucakları genellikle 0-13 kg ağırlığı arasında ve 80 – 83 cm aralığında bebeğinize konfor sunar. Bebeklerin gelişimi farklılık göstermekle birlikte bu ölçüler 15-18 ay arasına denk gelecektir. Çok da kısa bir süre sayılmaz değil mi?

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.