Anne Sütü Isıtıldıktan Sonra Kaç Saat İçinde Tüketilmeli?

28 Haziran 2022

Anne Sütü Isıtıldıktan Sonra Kaç Saat İçinde Tüketilmeli?

Çalışan anneler başta olmak üzere bebeğinden bir süre ayrı kalması gereken annelerin en sık başvurduğu yöntemlerin başında süt sağma işlemi geliyor. Sağma işlemi bebeklerinden uzak kalan annelerin yanı sıra, sütü fazla gelen annelerin de tercihleri arasında yer alıyor.

Sağma işlemi sonrasında ise süt poşetlerinde muhafaza etmek gerekiyor. Buzdolabında, buzlukta ve derin dondurucuda güvenle muhafaza edilen anne sütü ısıtıldıktan sonra kaç saat içinde tüketilmeli? Anne sütü nasıl korunur?

Süt sağma işlemi sonrasında tüm merak edilenlere sizin için hazırladığımız yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 

Anne Sütü Nasıl Saklanmalı

 

Anne Sütü Nasıl Saklanmalı?

Gelişen teknoloji ile günümüzde anneler çalışma hayatlarına geri dönmeden aylar öncesinde bile süt saklama işlemine başlayabiliyor. Bu işlem için elektrikli ve manuel süt pompaları mevcut. Süt sağma işlemi sonrasında ise bu mucizevi sıvının hem tazeliğini hem de besin değerini kaybetmemesi son derece önemli.

Süt saklama poşetleri ve steril süt saklama kavanozları bu noktada size yardımcı olur. Sağma işlemi sonrasında saklama poşetine sütü aktardıktan sonra, günün tarihini atmanız, daha sonra sütü kullanırken, tarihinin geçmemesi açısından son derece önemlidir.

Sağılan sütler buzdolabı kapağında 24 saat, oda ısısında ( çok sıcak günler hariç ) 1 saat, derin dondurucuda ise 6 ay boyunca tazeliğini ve besin değerini koruyor.

Mamajoo 4'lü Anne Sütü Saklama Kabı & Biberon Emziği Seti / No.1 0 Ay

 

 

Donmuş Anne Sütü Nasıl Çözdürülür?

Donmuş anne sütünü çözdürürken, direkt ısıya maruz bırakmak hem sütün besin değerini kaybetmesine neden olabilir hem de süt bozulabilir. Bu nedenle dondurduğunuz sütleri çözdürürken benmari usulünü tercih edebilirsiniz.

Sıcak su koyduğunuz kasenin içerisine süt poşetini bırakarak yavaşça çözülmesini sağlamalısınız. Eğer süt üstünde kaymak birikirse hafifçe karıştırmanız yeterli olur.

Anne sütünü çözdürdükten sonra tekrar dondurmamalısınız.

 

Anne Sütü Saklama Kapları

Anne sütü saklama poşetleri ve kapları satın alırken, BPA içermeyen ürünleri tercih etmelisiniz. 5 geri dönüşüm rakamına sahip, ya da kabın altında PP harfleri ile belirtilen ürünleri kullanabilirsiniz.

Anne ve bebek ürünleri ile öne çıkan Mamajoo markasının anne sütü saklama poşetlerini inceleyerek, bebeğiniz için uygun bir tercih yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.