Anneler Neden Organik Ürünleri Tercih Ediyor?

14 Kasım 2023

Anneler Neden Organik Ürünleri Tercih Ediyor?

Organik ürünler, doğal içeriği sayesinde bebekler açısından kullanımı her zaman sağlıklıdır. Bu sebepten dolayı anneler tarafından sık tercih ediliyor. Özellikle bebeklerde ek gıdaya geçiş sürecinde tamamen organik içerikli beslemek her zaman önemlidir. Organik içeriğin bebek açısından sağlıklı olması ve bebeğin daha sağlıklı gelişmesine katkı sağlaması gibi durumlardan dolayı da kullanımı önemlidir. Her zaman organik besinlerin kullanımı bebek gelişimine katkı sağladığı gibi sağlıklı büyümesine de yardımcı olur.
 
 
organik besin 
 

Yenidoğan Bebek Bakımı Nasıl Olur?

Yenidoğan bebek bakımı, anneler tarafından hassasiyetle yerine getirilir. Bebek bakımından giyiminden beslenmesine kadar pek çok noktaya dikkat etmekte yarar var. Yeni doğan bebek için giydirilen giysilerin genellikle %100 pamuklu dokuda olması önemlidir. Aynı zamanda yıkanmış ve bakterilerin giderilmesi açısından ütülenmiş olması da önem taşır. Bir yandan anne sütü ile besleyerek bebeğin daha sağlıklı şekilde büyümesi ve bağışıklığının güçlü olması sağlanır. Her beslemeden sonra gazının çıkarılması ve sırtına hafif ovarak masaj yapılması da önemli bir detaydır. Bir yandan banyosunu yaptırırken ılık su ile yaptırmak da önemlidir. Banyo sonrasında bebeğin vücudu bebek yağı ile masaj yaparak yağlanır. Böylece vücudun nemi korunmuş olunur.
 

Anne Bakım Çantası İçinde Olması Gerekenler Nelerdir?

Anne bakım çantası içerisinde pek çok ürünün bulunması gerekiyor. Emzik, biberon, mama, zıbın, tulum, ikili takım, bebek bezi, ıslak mendil, pişik kremi ve diş kaşıma oyuncağı anne bakım çantaların içerisinde bulunması gerekiyor. Bu ürünlerin her biri önemli ya da acil bir durum olduğunda bebeğe kolaylıkla kullanılabilecek bir pratiklik sağlayacak ürünlerdir. Bu yüzden de anne bakım çantalarında olması gerekir.
 
Bebek Bakımında Nelere Dikkat Edilir?
Bebek bakımı yaparken hassas davranmakta yarar var. Bebek bakımından emzirme ile ya da mama ile beslenen bebeklerin her birini doğru saatlerde beslemek gerekir. Emzirme süreci genellikle 2 saatte bir olması gereken bir süreçtir. Mama desteğinde de 3 ya da 4 saatte bir bebeğin ayına uygun milimde mama vermek gerekir. Ayrıca pişik olmaması açısından bebek bezinin de sık sık değişmesinde yarar var. Bebek bezi değişirken pişik olan kısımlara pişik kremi sürmek ve kızarıklığın geçmesini sağlamak mümkündür. Ek gıdaya geçiş süreçlerinde ise özellikle organik besleyerek daha sağlıklı bir bebek gelişimi sağlanır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.