Bebek Beslenme Malzemeleri Ne Zaman Alınmalı?

16 Mayıs 2023

Bebek Beslenme Malzemeleri Ne Zaman Alınmalı?

O mutlu gün geldi çattı sancılı bir hamilelik döneminden sonra artık bebeğinizi kucağınıza alacağınız gün geldi. Fakat beslenme düzeni hakkında pek bilginiz yok. Öncelikle şunu belirtelim haydi gelin bakalım.

Uzmanlara göre bebeklerin sağlıklı bir şekilde yetişmesi için ilk 6 anne sütüne 6 aydan sonra ise ek gıdaya ihtiyaç vardır. Buna bağlı olarak ek gıdaya alışmaları için kullanılan biberondan tutun da biberon emziğine varana dek malzeme seçimi çok önemlidir.

Bebeğiniz ek gıdaya başladı ve mama kaşığı ihtiyanız mı var? Mamajoo bebek mama çatal ve kaşıklarını incelediniz mi?

Bebek Beslenme Malzemeleri Nedir?

Bebek beslenme malzemeleri bebeğin anne sütü dışında alması gereken besini yiyebilmesi için kullanılan araç gereçlerdir. Bu araç gereçler içinde biberon, diş kaşıyıcı, emzik, emzik saklama kutusu, sterilizasyon ve saklama kutuları, emzik askısı, beslenme kaşığı ve kaşık çatal setleridir. 6 aydan sonraki dönem için uygun bu araç gereçler bebeğin gelişimine bağlı olarak değişebilir. Buna bağlı olarak her gelişim dönemi için bebekte bu malzemeler farklılık gösterebilmektedir.

Bebeğiniz için anne memesine en yakın biberon modellerini mi arıyorsunuz? Doğru yerdesiniz, haydi inceleyelim!

Bir bebeğin gelişim dönemi içerisinde beslenme düzeyinin en iyi şekilde gelişebilmesi adına bu malzemelere ihtiyacı vardır. Biberon örneğin besini daha iyi yutabilmesi ve daha kolay bir şekilde sindirebilmesi açısından kullanılır. Bunun yanı sıra biberon emziği bebeğin gelişimine bağlı olarak farklı özellikler içermektedir. Bazı bebekler bu emzik kısmını küçük minik dişleriyle koparabildiği için yemeğin bebeğin soluk borusunda kalma riski çok yüksektir. Bundan dolayı bu ürünü seçerken mutlaka sağlam malzemelerden olan ürünleri tercih etmelisiniz.

 

Bebek Beslenme Malzemeleri Ne Zaman Almalıyım?

Yavrularımızın daha sağlıklı beslenmesi için bebek beslenme malzemelerine ihtiyacımız vardır. Buna bağlı olarak uzmanların da açıkladığı gibi ilk 6 ay anne sütü 6 aydan sonraki süreçte ise ek gıda takviyeleri yapılır. Buradan da yola çıkacak olursak bebek beslenme malzemeleri ilk 5 aydan sonraki süreçte alınabilir. Birçok ebeveyn daha bebek doğmadan bu malzemeleri almaktadır. Bunda bir yanlış olmasa da bebeğin gelişimine bağlı olarak bu malzemelerin alınması daha doğrudur.

 

Bebek Beslenme Malzemelerinde Nasıl Ürünler Almalıyım?

Bebek beslenme malzemesi tercih ederken öncelikle bebeğinizin gelişimine uygun malzemeler almalısınız. Bunun yanı sıra aldığınız malzemelerin kanserojen madde içermemesine dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda bebeğinizin daha sağlıklı bir şekilde büyümesi adına aldığınız gıdalara ve gıdaların içerdiği bileşiklere de dikkat etmelisiniz. Biberon ile verebileceğiniz lapa halinde gıdalar tercih etmelisiniz.

Bebeğinize beslenme malzemesi seçimi çok önemlidir. Buna bağlı olarak alacağınız malzemelerde mutlaka ISO 9001;2015 bandrolü bulunmalıdır. Aynı zamanda ürün hammaddelerine göz atarak BPA ve Fitalat içermeyen ürünleri tercih etmelisiniz.

Bebek beslenme malzemesi seçiminde Mamajoo’nun ürünlerine göz atabilir dilediğiniz ürünü sipariş verebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.