Bebek Biberon Almıyorsa Ne Yapılmalı?

19 Nisan 2022

Bebek Biberon Almıyorsa Ne Yapılmalı?

Annelerin bebeklerini kucağına aldığı ilk andan itibaren en önemli sorumluluklarından biri de onları beslemektir. Yeni doğan bebeklerden, yaşına giren bebeklere kadar farklı dönemlerde emzirmenin yanı sıra bebeğinizi biberonla beslemeyi tercih edeceğiniz ya da bunun artık ihtiyaç olduğu dönemler oluyor.

Bazı bebekler anne memesine çok alışır ve biberonu yabancı bir madde olarak algılayarak bu yolla beslenmeyi reddeder. Bebek biberon almıyorsa ne yapılmalı? Bebekler için en doğru biberon seçimi nasıl yapılır? Gibi soruların yanıtlarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 

Bebek Biberona Nasıl Alışır

 

Bebek Biberona Nasıl Alıştırılır?

Biberon almayan bebek nasıl alıştırılır? Tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerinde kendilerine özel bir karakteri vardır. Beslenme konusunda her anne bebeğinin karakterine göre bir yaklaşımda bulunmalıdır. Bebeğinizi gözlemleyerek ve deneme yanılma yöntemleri ile farklı biberonları kullanarak onu bu yeni besleme stiline yavaş yavaş alıştırabilirsiniz.

 

Mamajoo Silver Biberon 250ml & Kulplu Eğitici Bardak 270ml MorBiberona Alıştırma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle bebeğiniz için en ideal biberonu seçmelisiniz. Peki bunu nasıl yapabilirim diye düşündüğünüze eminiz! Mamajoo biberon kategorisinden bebeğinizin ayına uygun seçenekleri en uygun biberon fiyatları üzerinden değerlendirebilirsiniz.

Bebeğinizin gaz sorunu varsa, damaklı biberonları tercih edebilirsiniz. Eğer bebeğiniz kendi biberonunu tutabiliyorsa, hafif bir ürün tercih etmeniz, alışma sürecinde bebeğinize kolaylık sağlayabilir.

Biberonla beslenmeye geçmeye başladığınız ilk dönemlerde bebeğinizi tıpkı memenizden emziriyormuş gibi aynı pozisyona getirmeniz, ona alışkın olduğu atmosferi sunar.

Eğer bebeğiniz biberonu reddediyorsa, onu zorlamayın. Siz ne kadar direnç gösterirseniz, o da o kadar direnç gösterecektir.

 

Mamajoo Cam Biberon 180 ml & Kulplu Eğitici Bardak 270 ml Black

Bebeklerde Biberon Bırakma Ve Reddetme Nedenleri

Beslenme ve su ihtiyacını giderme konusunda annelere de büyük rahatlık sunan biberonlar bazı bebekler tarafından severek kullanılırken, bazıları biberonu sevmiyor.

Bebeklerin biberon bırakma nedenleri,

-Anne memesini istemesi

-Yanlış biberon seçimi

-Ağız yapısının kullanılan biberona uygun olmaması

-Yanlış zamanda biberonun verilmesi şeklinde sıralanabilir.

Bebekler, için her eylem yeni ve alışılması gereken bir süreçtir. Nasıl bazı bebekler anne memesine zor alışabiliyorsa, biberon alışkanlığı da zamanla aşılabilir bir sorundur. Bebeğinizin tamamen acıktığından emin olduğunuz süreçleri bu alıştırma için iyi değerlendirmelisiniz. Bu süreçte zaman zaman yine anne memesinden ve ağız yapısına uygun mama kaşıklarından yararlanabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.