Bebek Malzemelerinin Sterilizatörde Temizlenmesi Neden Önemli?

27 Temmuz 2023

Bebek Malzemelerinin Sterilizatörde Temizlenmesi Neden Önemli?

Uzmanlar bebek sağlığının gelişim açısından çok önemli olduğundan bahsetmektedir. Özellikle ileriki yaşlarda çeşitli rahatsızlıkların görülmemesi açısından yeni doğan bebeklerin sağlığına dikkat edilmelidir. Genelde bebeklerde görülen rahatsızlıkların birçoğu bebeklerin kullandığı ürünlerden kaynaklanmaktadır.

Bebek sağlığı açısından yapılan araştırmaların birçoğu bebeklerde görülen ve riskli düzeyde sayılabilecek rahatsızlıkların birçoğunun bebekler için eşya tercihinden kaynaklı olduğundan bahsetmektedir. Annenin bebek için kullandığı eşyaların yıkanmadan kullanılması, sürekli aynı ürünlerin kullanılması ve aynı ürünün birden fazla bebekte kullanılması bunlardan bazılarıdır. Bundan dolayı bebek sağlığıyla ilgilenen uzmanlar bebek ürünlerinin mutlaka sterilizatörden geçirilmesini tavsiye etmektedir. Sterilizatör bu ürünlerdeki bakteri miktarını azaltarak daha sağlıklı bir kullanım olanağı sunar. 

 

Bebek Malzemeleri Sterilizatörde Neden Temizlenmelidir?

Bebekler çevresini algılama süreci etrafındaki malzemeleri tanıyarak gerçekleşmektedir. Özellikle bebekler küçük çaplı oyuncaklarını kavrayarak ve dokunarak belli nesneleri tanımaya başlar. Bunun yanı sıra bebeğin beslenmesinde de bazı ürünlerin önemi çok yüksektir. Bunlar içinde biberon ve emziklerin önemi sayısız olup mutlaka bu ürünlerin mikroplardan arındırılması gerekir. 

Bebeğinizin bağışıklık sistemi başta olmak üzere çeşitli özelliklerinin tam gelişebilmesi için bebek malzemelerinin mikroptan arındırılması gerekir. Bunlar içinde en güvenilir koruma yöntemlerinden biri olan sterilizasyon bebeklerin kapak, şişe, bardak, emzik, çatal, kaşık, biberon hatta oyuncakların temizliğinin sağlanma yoludur. 

Bu tür malzemelerin temizliğini sağlamak açısından sterilizatör kullanarak bebeğinizin eşyalarını %99’un üzerinde mikroplardan arındırılıp ürünleri daha güvenle kullanmasını sağlayabilirsiniz. Bu ürünler genel olarak biberon sterilizatör olarak bilinse de bazı modeller mama ısıtma, buharda pişirme gibi özellikler de bulunmaktadır.

Sterilizatör Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bebek malzemelerinin bakteri ve mikroplardan arındırılması için sterilizatörün önemi çok büyüktür. Bundan dolayı bu ürünü alırken bazı noktalara dikkat etmek gerekir;

Ürün Kalitesi

Doğan ve kullanım kolaylığı bakımından sterilizatör tercih edecekseniz mutlaka ürün kalitesine dikkat etmelisiniz. Genelde çoğu kişi uygun fiyatlı ürünlere yönelse de aradığı özellikleri bulamamaktadır. Mutlaka tercih edeceğiniz ürünün BPA içermemesi gerekir. Aynı zamanda içerisinde kanserojen madde bulunmamalıdır. Eğer sterilizatörde kaliteli ürün arıyorsanız Mamajoo 5 İşlevli Buhar Sterilizatörü & Kurutucu ürününe göz atabilirsiniz. 

Kullanım Kolaylığı 

Yeni anne adayları genelde sterilizatör kullanımında zorluk yaşamamaktadır. Bunun önüne geçebilmek açısından Mamajoo yeni anne adaylarının ürünü doğru bir şekilde kullanımı için ürünün yanında kullanım talimatı da verir. Böylece anne adayları zorluk yaşamadan ürünü kullanarak bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişimine yardımcı olur. T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.