Bebekler Emziğe Ne Zaman Alışır?

21 Nisan 2022

Bebekler Emziğe Ne Zaman Alışır?

Emme refleksi, bebeklerde doğuştan bulunur. Bu refleks bebeğin beslenmesi için gerekli olmakla birlikte, bebekleri rahatlatan bir eylemdir. Bunu bilen anneler, bebeklerini rahatlatmak için emziklerden yararlanmayı tercih edebilir.

Bazı anneler bebeklerine emzik vermeyi tercih ederken, bazı anneler ise bebekleri ne kadar ağlarsa ya da huysuzlanırsa huysuzlansın, emzik vermeyebilir. Peki, bebekler emziğe nasıl alışır?  Bebekler emziğe alıştırılmalı mıdır? Tüm bilmeniz gereken detayları sizin için araştırdık.

 

Bebeklere Emzik Verilmeli mi

 

Bebeklere Emzik Verilmeli mi?

Bebeğinizin emzikten önce memenize alışması önerilir. Emzikle anne memesinin yapısı aynı olmadığı için, emziğe alışan bebeklerin, anne memesini reddetmesi söz konusu olabilir. Emzik kullanımı, yaşa ve aya göre bir seçimle yapıldığında zararlı olmamakla birlikte, bebeğin memeyi reddetme ihtimali olmaması açısından dikkatli davranılması gerekir.

Bebekler emme güdüsü ile doğduğu için, siz emzik vermediğinizde parmağını emebilir. Bu alışkanlık haline geldiğinde vazgeçirilmesi daha zor bir durum olacağı için emzik kullanımını tercih edebilirsiniz.

Mamajoo Silikon Ortodontik İkili Emzik Pembe İnek 12 ay +

Bebeğe Emzik Ne Zaman Verilir?

Emzirme döneminde, bebeğinizin memenizle kurduğu o muhteşem ilişkiyi bozmamak adına emzik kullanmamayı tercih edebilirsiniz. Meme emme konusunda bebeğiniz olması gereken alışkanlığı edindiğinde, aktif ve düzgün meme emme gerçekleştiğinde emzik kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bebeğiniz kilo almıyorsa ya da az meme emiyorsa, emzik kullanımını erteleyebilirsiniz. Emzik kullanımı için ideal bir ay ya da yaş başlangıcından söz edemeyiz. Bu her bebek için değişebilir.

 

Mamajoo Tekli Desenli Emzik & Renkli Saklama Kutusu 0 ay+ Mavi Fil

Bebeklerde Emzik Kullanımını Gerektirecek Durumlar

Bebeklerin anne sütünü yeterince almadığı ve mama ile beslendiği dönemlerde, emme refleksi için emzik verebilirsiniz. Bebeklerin parmaklarını, battaniyelerini ya da uyku bebeklerini emmesi durumunda, bu yabancı maddeleri ağızlarına sokmamaları için tercih edebilirsiniz.

Bebeğiniz için Mamajoo Silikon Ortodontik Emzik çeşitlerini tercih edebilirsiniz. İkili emzik çeşitleri, farklı desen ve renk seçenekleri ile bebeklerin dikkatini çekecek tasarıma sahiptir. Markanın ürünleri BPA içermeyen ham madde ile üretilmektedir. 0-24 ay bebeklerin ağız yapısına ve gelişimine uygun boy seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Bazı bebekler herhangi bir sağlık problemi olmadığında da huzursuz olabilir ve sakinleşmeyebilir. Bu durumda emme refleksi bebeğinizi rahatlatacağı için içinde bulunduğu aya uygun bir emzik verebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.