Doğum Çantasında Neler Olmalı?

01 Temmuz 2022

Doğum Çantasında Neler Olmalı?

Bebeğinizi 9 ay boyunca karnınızda taşıdınız ve onu kucağınıza alıp, kokusunu içinize çekeceğiniz o mucizevi ana sayılı günler kaldı…

Heyecan dolu geçecek bu son günlerde, doğum çantası hazırlarken, gözünüzden ihtiyacınız olan ürünler kaçabilir. Doğum çantası hazırlamak, anne ve babalar için en zevkli süreçlerden biridir. Ancak gözden bir şey kaçırmamak için hazır listelerden yararlanmanızı öneriyoruz.

Doğum çantanız hazırsa eksiklerinizi gözden geçirmek, hazır değilse kusursuz bir hazırlık yapmak için doğum çantasında neler olmalı , birlikte göz atalım…

 

Doğum Çantasında Bebek İçin Neler Olmalı

 

Doğum Çantasında Bebek İçin Neler Olmalı?

Bebeğinizi doğurduğunuz andan itibaren ihtiyacı olabilecek, hastanede kalacağınız zaman boyunca onu rahat ettireceğiniz ürünleri çantaya ekleyerek doğum hazırlığınıza başlayabilirsiniz.

Genellikle bebeklerin ihtiyacı olabilecek ürünleri listeleyecek olursak,

3 adet zıbın, 3 adet tulum, 3 çift çorap, bebeğinizin hastanede ihtiyaçlarına yeterli olabilir. 2 adet yelek ve şapka, 2 çift eldiven, yün ya da penye 2 adet battaniye çantanızın olmazla olmazları arasında yer alır.

Yeni doğan bebek bezi, 3 ya da adet ağız mendili, alt temizleme mendilleri, alt açma bezi, pişik kremi, kirli torbası, banyo havlusu ve ene dönerken kullanacağınız portbebe, ana kucağı ya da araba koltuğu. Bu listeye ek olarak, umarız bu durumu yaşamazsınız ama emzirememe durumuna karşın Mamajoo markasına ait yeni doğan biberon emziklerinden yanınızda bulundurabilirsiniz.

 

Mamajoo Ultra Emici Göğüs Pedi 13cm 60 adet

Anne İçin Doğum Çantasına Koyulacaklar

Öncelikli olarak doğum ve hastaneye yatış için gerekli belgeleri çantanıza önceden koymanız, aniden sancılanmanız durumunda rahat etmenizi sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra 2 adet emzirme sütyeni, önden açılabilen gecelik ya da pijama, en az 2-3 adet külot, sabahlık veya şal, bir kutu göğüs pedi, meme ucu için krem, yumuşak ve mevsime göre sıcak tutan çoraplar, terlik, temel bakım ürünleriniz yanınızda bulunmalıdır.

Şarj aleti ve hastaneden çıkarken giyebileceğiniz rahat bir kıyafet almanız önerilir.

 

Mamajoo %0 BPA Silikon Biberon Emziği İkili S No.1 0 ay

 

Doğum Çantası Ne Zaman Hazırlanmalı?

Doğum çantanızı, erken doğum ihtimaline karşın en geç 32. Haftada hazırlamanız öneriliyor. Çantanızı hazırlamadan önce doğum yapacağınız hastaneden, doğum için verilen hizmetleri ve anne-bebek için sunulan ürünleri öğrenerek, doğum çantanıza gereksiz ürünleri koymaktan sakınabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.