Emziren Anneler Neden Göğüs Ucu Koruyucu Kullanmalı?

27 Temmuz 2023

Emziren Anneler Neden Göğüs Ucu Koruyucu Kullanmalı?


Bebeğin hem fiziksel hem de ruhsal gelişiminde ilk 6 ay anne sütü çok önemlidir. Uzmanlar ilk 6 aylık dönemde annelerinde kendi beslenmelerine dikkat etmesi gerektiğini söylemektedir. Özellikle yediği besinlerden kaynaklı olarak bebeğin sütten kesilme olasılığı çok yüksek olup yeni anne adayları bebeğin beslenmesinin doğru bir şekilde yapılması için göğüs ucu koruyucu kullanmalıdır.


Göğüs ucu koruyucu anne ile bebek arasında tensel temasın belirli bir düzeyde giderilip bebeğin farklı beslenme düzeyine alışması açısından çok önemli bir üründür. Kliniklerde geliştirilen bu ürün bebeğin hassasiyet noktalarına temas ederek daha sağlıklı bir beslenme düzeyi sağlar. Aynı zamanda göğüs ucunda yer alan çeşitli bakterilerden de bebeğin arınmasına neden olmaktadır.


Göğüs Ucu Koruyucular Hangi Özellikleri Taşımalı?


Annelerin göğüs ucu koruyucu kullanmasının en önemli nedeni göğüs ucunda görülmesi beklenen rahatsızlıklardır. Bunlar arasında bebeğin beslenme sıklığına bağlı olarak göğüs ucu çatlamasıdır. Eğer bebek bu rahatsızlığı tespit ederse bir süre sonra memeden kesilmeye başlar. Uzmanlara göre bebek ilk altı ay anne sütü alması gerekir. Eğer bu dönemden önce sütten kesilirse bebeğin hem fiziksel hem de ruhsal gelişiminde çeşitli sorunlar görülmesi olasıdır.


Göğüs ucu koruyucu aynı zamanda küçük göğüs ucuna sahip anneler için de kurtarıcı niteliktedir. Göğsün ucuna takılan bu ürün bebeğin daha iyi bir şekilde emmesine neden olacaktır. Uygun genişlikte bulunan bu ürünler silikondan üretildiği için tatsız ve kokusuzdur. Bundan dolayı anne sıcaklığını hisseden bebeğin daha sağlıklı beslenmesine neden olmaktadır. Mamajoo göğüs ucu çıkartıcı, acı vermeden düz veya içe dönük göğüs uçlarını dışarı çıkarmak için tasarlanmıştır.


Göğüs ucu koruyucular aynı zamanda silikon, pürüzsüz ve şeffaf yapısından dolayı narin cilde de zarar vermez. Ultra ince yapısından dolayı bebeğin hiçbir zorluk yaşamadan kullanmasına yardımcı olur. Gönül rahatlığıyla bebeğinizin beslenmesinde göğüs ucu koruyucu kullanabilirsiniz.


Göğüs Ucu Koruyucu Neden Önemlidir?


Bebeğin daha aktif ve sağlıklı bir şekilde gelişimi için anne sütünün önemi çok büyüktür. Buna bağlı olarak annenin bebeğin beslenmesine yardımcı olacak ek ürünler tercih etmesi gerekir. Göğüs ucu koruyucu da bunlardan birisidir. Bebeğin anne sütünü daha rahat bir şekilde alabilmesi için göğüs ucu koruyucu yardımcı olmaktadır.
Hem ruhsal hem de fiziksel gelişiminin en doğru şekilde sağlanması açısından yardımcı olan göğüs ucu koruyucu özellikle bebeğini emziremeyen anneler içinde kurtarıcı niteliktedir. Bebeğin anne memesine zarar vermemesi içinde çok önemli olan bu ürün için Mamajoo göğüs ucu koruyucu ürünlerine göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.