Mama Sandalyesi Ayak Desteği Neden Önemli?

22 Kasım 2022

Mama Sandalyesi Ayak Desteği Neden Önemli?

Bebeğinizle ortalama olarak 5.aya geldiğinizde, onun aktif olduğu dönemlere geçmesinden dolayı beslenme rutinini eskisi kadar kolay gerçekleştirebilmeniz mümkün olmayabilir. Bu dönemden itibaren güvenli ve konforlu bir mama sandalyesi edinmeniz hem sizin hem de bebeğiniz için rahatlık sunabilir.

Mama sandalyesi satın almadan önce tüm detaylara hakim olmak, mama sandalyesi çeşitlerini öğrenmek ve hatta mama sandalyesi ayak desteği neden önemli gibi farklı soruların yanıtlarını alabilmek için yazımızı mutlaka okumalısınız!

Mama sandalyesi neden önemli

Mama Sandalyesi Alırken Neye Dikkat Edilmeli?

Mama sandalyesi kullanarak bebeğinizi beslemek hem size hem de ona konfor sunabilir ancak bu noktada seçiminizi yaparken güvenliği de göz önünde bulundurmanız son derece önemlidir.

Güvenlik açısından değerlendirildiğinde mama sandalyelerinin muhakkak ebeveynlerin kontrolünde kullanılması öneriliyor. Mama sandalyesi ne kadar güvenilir olursa olsun, bebeğiniz beklenmedik hareketlerde bulunabiliyor.

Beslenme sırasında ihtiyacınız olabilecek, ağız silme bezi, çatal, kaşık gibi materyalleri hazır bulundurmalısınız.

Mama Sandalyesinde Mutlaka Olması Gerekenler Nelerdir?

Mama sandalyesinde ayak desteği, bebeğiniz mama sandalyesini kullanırken, devrilmelerin önüne geçmeye yardımcı olur. Aynı zamanda bebeğiniz ayak desteklerine ayaklarını koyarak kendisini daha güvende, rahat ve konforlu hisseder.

Sandalye seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer destek noktası ise sırt olur. Bebeklerin rahat oturması için sırt desteği gerekir. Bir diğer yandan, bazı bebekler yemek esnasında dahi hafif bir şekerleme yapmak isteyebilir. Kademeli olarak sırt desteğini indirerek bebeğinize bu rahatlığı yaşatabilirsiniz.

Mama sandalyesi seçimi sırasında tepsi bölümüne de dikkat etmenizi öneriyoruz. Takılıp çıkarılabilen tepsiler, bebeğinizi sandalyeye daha rahat oturtmanız açısından tercih edilebilir. Ayrıca tepsiyi çıkartıp sandalyeyi yemek masanıza yaklaştırarak bebeğinizle birlikte yemek yiyebilirsiniz. Bu psikolojik açıdan bebeğinizi rahatlatabilir.

Mama Sandalyesi Modelleri Nelerdir?

Ebeveynlere ve bebeklere beslenme esnasında kolaylık sunan mama sandalyelerinin pek çok çeşidi bulunuyor.

Yastıklı ve yastıksız mama sandalyeleri

Masaya monte edilebilen mama sandalyeleri

Tekerlekli ve tekerleksiz mama sandalyeleri

Oyuncaklı mama sandalyeleri

Başta olmak üzere pek çok seçeneğe günümüzde rahatlıkla ulaşabilir, kendinizin ve bebeğinizin ihtiyaçlarını gözeterek en doğru seçimi yapabilirsiniz.

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.