Silikon Göğüs Ucu Ne Kadar Kullanılır?

17 Kasım 2022

Silikon Göğüs Ucu Ne Kadar Kullanılır?

Silikon göğüs ucu koruyucusu, emzirme sırasında meme ucuna takılan, yapay bir uç olup, bebeğin sütü buradan emmesini sağlar. Silikon ucun küçük delikleri bulunur ve meme ucundan akan süt buradan emilir.

Emzirme döneminde anneler zaman zaman silikon göğüs ucu koruyucusu kullanma ihtiyacı hissedebilir. Ancak bu ürünü kullanırken bazı noktalarda dikkat edilmesi gerekir. Silikon göğüs ucu ne zaman kullanılır? Silikon göğüs ucu ne kadar kullanılır? Ve silikon meme uçları bebekler için zararlı mı? Aynı zamanda emzik gibi birçok ürüne de Mamajoo üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ürün alışverişinizden önce tüm merak edilenlere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Silikon göğüs ucu ne kadar kullanılır

Silikon Meme Ucuna Ne Zaman İhtiyaç Hissedilir?

Silikon göğüs ucu, her annenin ihtiyacı olacak bir ürün olmamakla birlikte, bazı durumlarda anneler tarafından tercih edilir.

Bu durumların başında meme ucunun şekli geliyor. Düz ya da içe dönük meme ucuna sahip anneler, bebekleri memeyi rahat ememediği için silikon göğüs ucu tercih edebilir. Bunun yanı sıra erken doğan bebeklerde, anne memesini tutmada zorlanma yaşanabiliyor. Bu durumu yaşayan bebeklerde, silikon meme ucu, bebeğin memeyi yakalamasına yardımcı olabilir ve memeyi tutmasını kolaylaştırabilir.

Biberona alışan bebeklerde, meme ucu reddetme durumu yaşanabiliyor. Bu geçiş sürecinde de silikon meme ucundan yararlanabilirsiniz.

Silikon Göğüs Ucu Kullanımının Tercih Edildiği Durumlar Nelerdir?

Damakta yükseklik ya da dil bağı olan bebekler, meme ucunu yakalama konusunda zorlanabilir. Bu sorunu yaşıyorsanız, emzirme danışmanından yardım alarak, silikon göğüs ucu kullanabilirsiniz.

Silikon göğüs ucu koruyucu seçimi için en doğru yerdesiniz!

Silikon meme ucu kullanımının en çok tercih edildiği durum ise annenin yaşadığı göğüs ucu çatlaklarıdır. Tahriş olan meme ucu, emzirme sırasında annelerin canının çok yanmasına neden olabilir. Bu noktada geçici bir süre silikon göğüs ucu kullanabilirsiniz. Ancak meme ucunda yaşanan bu tahrişin gerçek nedenini bularak çözüme gitmeyi unutmamalısınız.

Hangi Silikon Meme Ucu Alınmalı?

Silikon meme ucu seçerken, bebeğinizin kavrama kapasitesine ve meme yapınıza uygun bir ürün seçmelisiniz.

Silikon göğüs ucunun üretiminde bebeğinize ve meme ucunuza zarar verecek maddelerin bulunmadığından emin olmalısınız. Mamajoo markası, tüm anne bebek ürünlerinde olduğu gibi silikon göğüs ucu seçeneklerinde de BPA ve Fitalat içermeyen yüksek kaliteli hammadde kullanıyor.

Yarım ay şeklinde olan modeller, bebeğin burun hizasına gelerek, memeyi emerken koklamasını destekler. Böylece bebeğiniz ağzına yabancı bir madde olduğunu daha az hisseder ve aranızdaki bağın kuvvetlenmesini sağlayabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.