Süt Sağma Makinası Anne Sütünü Azaltır Mı?

01 Haziran 2022

Süt Sağma Makinası Anne Sütünü Azaltır Mı?

Anneler bebeklerini bol bol emzirmek istese de zaman zaman hem emzirme işlemi çeşitli nedenlerden dolayı gerçekleşemez, hem de anneler her an bebeklerinin yanında olamayabilir.

Özellikle çalışan anneler, gün boyu bebeklerinden uzakta olduğu için süt sağma makinesi ile sütlerini sağarak bebeklerine bırakmayı tercih edebilir.

Ancak burada, çevrede pek çok farklı fikre maruz kalındığı için süt sağma makinelerinin anne sütü üzerinde olumsuz bir etkisi olup olmayacağı anneleri endişelendirir.

Peki, gerçekten süt sağma makinası anne sütünü azaltır mı?Göğüs Pompası Kullanmak Doğru Mu

Göğüs Pompası Kullanmak Doğru Mu?

Süt sağma işlemi için, gelişen teknoloji ile birlikte, annelerin konforunu sağlayan seçenekler sunuluyor. Bu tür ürünleri ilk kez kullanacak olan anneler, canlarının acımasından ya da süt akışlarının bozulmasından endişelenebiliyor.

Süt pompası kullanımına başlayacak annelerin en çok merak ettiği konu, bu pompalar nedeni ile sütlerinin azalıp azalmayacağıdır.

Süt sağma makineleri, kesinlikle annelerin süt miktarında olumsuz bir etki göstermez. Aksine bu ürünler, göğüslerinde sürekli süt üretimi olan annelerin rahatlamasını, süt birikiminin ve bu birikimin neden olduğu olumsuz durumların önüne geçmeye yardımcıdır.

Göğüslerde biriken sütün düzenli olarak sağılması, beyinde süt üret emrinin de daha sık verilmesini sağlayabilir.

Burada önemli olan doğru göğüs pompası seçimi ve doğru kullanım!

 

Mamajoo Elektronik Göğüs Pompası Yedek Sağım Kiti & Biberon Emziği Seti / No.1 0 Ay

Manuel ve Elektrikli Süt Pompası

Göğüs pompası çeşitleri manuel ve elektrikli olmak üzere iki ana kategoriye sahiptir. Manuel süt pompaları fiziksel güç ile çalışır. Sık kullanılmayacaksa, dışarıda kullanılacaksa tercih edilebilir. Üstelik içerisinde elektrikli aksam bulunmadığından tüm parçalar sökülüp yıkanabilir.

Elektrikli süt pompası ise daha sık kullanımda tercih edilebilir. Hiçbir fiziksek güç gerektirmediği için rahatlık sağlar. Mamajoo göğüs pompası seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Süt Sağma Ne Zaman Yapılmalı?

Bebek erken doğduysa ve meme ememiyorsa, süt sağma makinesinde sütünüzü sağmaya başlayabilirsiniz. Bu özel durumun yanı sıra, doğumdan sonra bebeğin emdiğinden daha fazla süt üretiyorsanız ve bu durum sizde rahatsızlık yaratıyorsa, sütünüzü sağarak hem ziyan olmasının önüne geçebilir hem de göğüslerinizi rahatlatabilirsiniz.

Bebeğinizin emmediği özel durumlarda, iş hayatına geri dönüyorsanız, özel durumlar için dondurucunuzda süt bulunsun istiyorsanız, süt sağma işlemine başlayabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.