Sütümün Yettiğini Nasıl Anlarım?

14 Kasım 2023

Sütümün Yettiğini Nasıl Anlarım?

Anne sütü, bebeğin sağlıklı gelişimi ve bağışıklığı açısından en önemli besinlerden biridir. Yenidoğan bebeği sıklıkla emzirmek bebeğin gelişimini katkı sağlar. Aynı zamanda anne ile bebek arasındaki duygusal gelişiminde oluşmasını sağlar. Emziren annelerin en çok merak ettiği konulardan biri sütün yetip yetmediğini anlayabilmektir. Bir bebek günde 6 ya da 8 kez renksiz bir şekilde idrarını yapıyorsa eğer bu anne sütünün yettiği anlamına gelir. Aynı zamanda günde 3 ya da 4 kez soluk sarı kaka yapıyorsa yine anne sütünün yettiği anlamına gelir. Bebeğin sık şekilde kaka yapması toplum arasında ishal olduğu şeklinde yaygınlaşmıştır. Fakat bu yanlış bir bilgidir. Anne sütü yeten çocuk günde üç dört kez kakasını yapar. Bu sağlıklı olduğu ve sütün yettiği anlamına gelir. 
 
 
 

Süt Yapan Yiyecekler Nelerdir?

Süt yapan yiyecekler, anneler tükettiğinde kısa süre içerisinde sütün artmasını sağlayan yiyeceklerdir. Öncelikle bol su tüketimi sütün artmasını sağlayan besinlerden biridir. Ayrıca yeşil yapraklı sebze tüketimi de sütün artmasını destekler. Kırmızı et ve yumurta tüketimi de yine sütün artmasını destekleyen besinler arasında yer alıyor. Kuruyemiş ve kuru üzüm tüketimi de yine sütünün artmasını destekleyerek annenin daha rahat emzirmesine yardımcı olur.
 

Göğüs Pompaları Anne Sütünün Sağılmasında Etkili Mi?

Göğüs pompaları, anne sütünün daha kolay sarılması açısından etkili bir üründür. Anne sütünü farklı bir kaba sağmak isteyen kişiler göğüs pompasını tercih edebilir. Saklama kabının içerisine göğüs pompası desteği ile sağma kolay şekilde gerçekleştirilir. Pratik bir kullanım özelliği sunan göğüs pompaları hızlı şekilde işlevini gerçekleştirir.
 
Göğüs Pompası ile Süt Sağma Ne Kadar Zamanda Yapılır?
Göğüs pompası ile süt sağma işlemi 3 ya da 4 saatte bir tekrarlanabilir. Sağma işlemini ortalama 15 ya da 20 dakika boyunca devam edebilir. Bu sürenin sonucunda annenin göğsündeki süt rahat bir şekilde alınmış olur. Göğüs pompası pratiklik açısından 15 dakika gibi bir süre içerisinde göğüsteki sütün boşaltılmasını sağlar.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.