Bebeklerde Diş Çıkarma Dönemlerinde Neler Yapılabilir?

05 Haziran 2023

Bebeklerde Diş Çıkarma Dönemlerinde Neler Yapılabilir?

Minik bebeğiniz büyüyor… Bebeklerin her anı anne babalar için çok değerlidir. Özellikle bebeklerin en hızlı büyüdüğü ilk 12 aylık zaman diliminde anne babalar birçok yenilikle karşılaşır. Bu yeniliklerden biri de bebeğinizin diş çıkarma dönemleridir. Bebekler için biraz zorlu geçen bebeklerde diş çıkarma dönemlerinde anne babalar, “bebeğime bu konuda nasıl destek olurum?” diye düşünerek araştırmalar yapar. Biz de bu yazımızda bebeklerde diş çıkarma döneminde bebekler için neler yapılır sorusunu cevaplayacağız.

 

Diş Çıkaran Bebeklere Hangi Yiyecekler Verilebilir?

Eğer anne sütü desteği yanında ek gıdalara da başladıysanız, bebeklerde diş çıkarma sürecindeki bebeğinize diş etlerini rahatlatacak soğuk ve çiğnemesi zor meyve ve sebzeler verebilirsiniz. Havuç, salatalık, muz, karpuz gibi meyve ve sebzeler diş çıkarma sürecindeki bebeğinizin diş eti ağrısı ve diş kaşıntılarına iyi gelecektir. Bunun yanında katı beslenmenin diş çıkarma sürecinde işe yaramadığını düşünüyorsanız yoğurt ve meyve sebze püresi gibi çiğneme gerektirmeyen yumuşak gıdalar bebeğinizin daha kolay beslenmesini sağlayacaktır.

 

Bebeğinize en uygun dişlik ve diş kaşıyıcı ürünlerini incelemek için hemen tıklayın!

 

Diş Çıkaran Bebeklerde Diş Kaşıyıcıların Etkisi Nedir?

Diş kaşıyıcılar, diş çıkaran bebeklerin diş etlerine masaj etkisi yaratarak, rahatlamalarına ve diş eti ağrılarının hafifletilmesine yardımcı olan ürünlerdir. Diş kaşıyıcı, bebeğinizin diş etine bir kaşınma hissiyatı vererek bebeğinizin dikkatini ağrı ve rahatsızlıktan uzaklaştırabilir.

 

Diş kaşıyıcısı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bebeğinizin diş çıkarma sürecinde en büyük yardımcılarından biri olan diş kaşıyıcılar, bebeğinizin ağzıyla doğrudan temasa geçen ürünler olduklarından, diş kaşıyıcılarının bebeğinize zarar vermeyecek ve kaliteli hammaddelerden üretilmeleri son derece önemlidir. Siz de bebeğinize diş çıkarma döneminde destek olacak Mamajoo diş kaşıyıcı çeşitlerinden alabilir, bebeğinizin bu sürecini kolaylaştırabilirsiniz.

 

Mamajoo diş kaşıyıcıları, BPA ve fitalat içermeyen hammaddelerle bebekler için özel olarak geliştirilmiştir, incelemek için hemen tıklayın!

Diş kaşıyıcı kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise diş kaşıyıcısının hijyenidir. Diş kaşıyıcılarını kaynatarak veya sterilizatörlerde sterilize etmeniz ve diş kaşıyıcılarını belirli aralıklarla değiştirmeniz oldukça önemlidir.

 

Diş Çıkaran Bebeğinizin Diş Etlerine Masaj Yapabilirsiniz

Diş çıkaran bebeğinizin diş etleri hassas ve ağrılı olacaktır. Bebeğinizin bu hassasiyetini giderecek yöntemlerden biri de parmaklarınızla ve parmak boğumlarınızla bebeğinizin diş etlerine yumuşak masajlar yapmaktır. Bunu yaparken ellerinizi çok iyi bir şekilde temiz ettiğinizden emin olmalısınız.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.