Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Markasını Dünyada da Büyütmeyi Hedefliyor

30 Ekim 2023

Türkiye’nin ilk ve tek premium bebek bakım ve beslenme markası Mamajoo iç pazarın yanı sıra geniş ihracat ağı ile büyümesini sürdürüyor. Yüksek kaliteli anne-bebek ürünlerini üreten dünya markası olma hedefi ile çıktığı yolculukta sadece 4 yıl içerisinde binlerce firma arasından “Sınır Tanımayan İhracat Şampiyonu” olmayı başaran Mamajoo, şu anda 11 farklı ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Yakın zamanda Garanti BBVA, Ekonomist Dergisi ve KAGİDER tarafından düzenlenen yarışmada Türkiye’nin Kadın Girişimcisi ödülünün sahibi olan Mamajoo Kurucu Ortağı Ayla Müstecaplıoğlu, dünyada daha da büyümeyi hedeflediklerini belirtti.

Yüksek kalitede bebek beslenme ve emzirme ürünleri tasarlamak ve üretmek üzere 2012 yılında kurulan Mamajoo, başarılı ihracat ağı ile dikkat çekiyor. İlk ihracatını 2013 yılında Çin’e gerçekleştiren şirket, bölgeye ihracat gerçekleştiren ilk ve tek Türk bebek beslenme markası olma unvanını taşıyor. 2014 yılı sonunda Almanya’nın Köln şehrinde de merkez kuran Mamajoo, tüm ürünlerini Avrupa ülkelerindeki bayileri ve e-ticaret aracılığı ile tüketicilere ulaştırıyor. Kuruluşundan bu yana farklı kıtalarda, Çin, Hong Kong, Fas, Almanya, İtalya başta olmak üzere 33 ülkeye ihracat yapan marka, global bir marka olma yolunda çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Amazon Avrupa’da satılan ilk Türk bebek beslenme markası

Alman havayolu şirketleri Lufthansa ile EuroWings’in, 2016 yılından bu yana bebek yolcuları için Mamajoo Biberonlarını tercih ettiğini belirten Mamajoo Kurucu Ortağı Ayla Müstecaplıoğlu; “Bir kadın girişimci olarak, 11 senede kat ettiğimiz bu yol benim için çok kıymetli. Yaptığımız tüm çalışmalarda bebeklerin sağlığı ve annelerin memnuniyeti her zaman en öncelikli hedefimiz oldu. Bu yenilikçi bakış açımız sayesinde bir yandan iç pazarda büyürken diğer yandan kısa bir sürede geniş bir ihracat ağına ulaştık. 2016 yılında İhracat Zirvesi’nde binlerce firma arasından ‘Sınır Tanımayan İhracat Şampiyonu’ ödülüne layık görüldük” diye konuştu.

“Avrupa pazarında daha da büyüyeceğiz”

Bir dünya markası olma vizyonuyla Avrupa pazarında daha da büyümeyi hedeflediklerini söyleyen Ayla Müstecaplıoğlu, “Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren bir marka olmanın gururunu yaşıyoruz. Antikolik, yani gaz yapmayan biberon, kurutma işlevli sterilizatör, USB ile de kullanılabilen elektronik göğüs pompası, Bisfenol A içermeyen bebek beslenme ürünleri gibi ürünlerimizle Amazon’da da satılan ilk ve tek Türk bebek beslenme ürünleri markası olduk. Mamajoo olarak önümüzdeki dönemde, bebekler ve aileleri için daha fazla yenilikçi ürün ve hizmet sunarak, sektördeki öncülüğümüzü korumayı ve global pazarda daha büyük başarılara imza atmak için çalışmalarımızı büyük bir gayretle sürdüreceğiz" dedi.

Türkiye’nin kadın girişimcisi ödülünün sahibi

Türkiye’nin bebek bakım ve beslenme alanında birçok ilke imza atan markası Mamajoo’nun kurucu ortağı Ayla Müstecaplıoğlu 2023 yılında Garanti BBVA, Ekonomist Dergisi ve KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) tarafından düzenlenen yarışmada “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi” ödülüne layık görüldü.

Sektörde birçok ilke imza attı

Premium kalitede bebek beslenme ve emzirme ürünleri tasarlayıp üretmek üzere Grup Baby çatısı altında doğan Mamajoo, kurulduğu günden bu yana birçok ilke imza attı. Marka, 2012 yılının başlarında bebekler beslenirken gaz oluşumunu engelleyen Türkiye’nin ilk ve tek anti kolik valf sistemli biberon emziği ile Gold Biberonu’ nu üretti. 2016 yılında, USB ile de çalışabilen elektronik göğüs pompalarını üreten Mamajoo, Türkiye ve Avrupa’da bir ilki başardı. 2021 yılının sonunda ise annelerin biberonları gece kolayca bulmalarını sağlamak amacıyla gece & gündüz biberonlarını üreten Türkiye’deki ilk marka oldu.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.