Mamajoo

Menü

Basında Biz

mamajoo “BAŞARIYA YÜRÜYEN KADIN GİRİŞİMCİLER”
HABERİ İLE EKONOMİST DERGİSİNDE!

Değerli Dost ve Bayilerimiz,

Sektörümüzde pek çok ilk ve başarıya imza atmış olan şirketimiz kurucu ortaklarından Sn. Ayla Müstecaplıoğlu’nun, ülkemiz bebek beslenme ve bakım ürünlerinin premium markası Mamajoo ile gerçekleştirdikleri haber değerinde bulunularak yapılan röportajın Ekonomist Dergisi’nin bu haftaki sayısında yayınlandığını bildirmekten gurur duyuyoruz.

Ekonomist Dergisi, Garanti Bankası ve KAGİDER işbirliği ile 10 yıldır düzenlenen “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi” yarışmasının yüzlerce finalistini inceledi ve sadece 4 kadın girişimciyi haber yapmaya değer buldu. Ekonomist dergisinde yayınlanan röportajda, Sn. Ayla Müstecaplıoğlu özetle şunları belirtti;

"İthalatçı olarak 20 yıldan fazla sektöre katkıda bulunduktan sonra üretici olarak ülkemize hizmet etmeye devam etmek istedik. Türkiye’nin ilk yüksek kaliteli bebek beslenme ve bakım ürünleri markası Mamajoo ile pek çok yenilik ve ilkleri gerçekleştirdik. 2012 yılından bu yana sürekli olarak ürün gamımızı geliştirdik ve marka bilinirliğimizi artırmaya yönelik çalışmalar yaptık. Bir yandan iç pazarda ülke genelinde yaygınlaşırken diğer yandan ilk kez bir Türk bebek beslenme ve bakım markası olarak Çin, Hong Kong, Filipinler, Fas gibi değişik kıta ve ülkelere ihracat gerçekleştirdik. 2014 yılında ise Almanya’nın Köln şehrinde Mamajoo GmbH şirketini kurarak Mamajoo ürünlerimizi Amazon online satış mecrası üzerinden, Alman tüketicilere sunmaya başladık ve amazon Avrupa’da satılan ilk Türk bebek beslenme ve bakım markası olduk. Burada karşılaştığımız ilgi üzerine, şu anda Fransa, İtalya ve İngiltere’de Amazon üzerinden ürünlerimizi Avrupalı tüketicilere ulaştırıyoruz. Özverili çalışmalarımızın daha geniş kitleler tarafından duyulması ve takdir edilmesinin manevi değeri çok yüksek ve motive edici"

Bilgilerinize sunar, bol kazançlı ve sağlıklı günler dileriz.
Saygılarımızla,
GRUP LTD.