{{F.MIN_SELECTED}} - {{F.MAX_SELECTED}}
Filtreler
Insgesamt 24 das Produkt wird angezeigt.
Insgesamt 24 das Produkt wird angezeigt.

Bebek Mama Kaşığı Nasıl Olmalı?

Bebeğiniz her geçen gün büyüyor ve her geçen ay beslenme ihtiyaçları değişiyor. İlk 6 ay anne sütü mucizesi bebeğinizin tüm besin ihtiyaçlarını karşılarken, 6.aydan sonra ek gıdalar kullanılmaya başlanıyor. Ek gıdaların tüketiminin başladığı dönemde, anne ve bebeklerin hayatına yeni beslenme ürünleri dahil olmaktadır. Bu ürünlerin en başında ise mama kaşığı çeşitleri gelir. Tüm beslenme süreciyle kusursuz bir uyum içerisinde olmanızı sağlayacak bebek mama kaşığı seçimi, bebeğinizin değişen beslenme tarzına daha rahat uyum sağlamasına destek olabilir. Bebeklerini beslerken annelere kolaylık sağlayacak olan bebek kaşık çeşitleri, basit bir ürünmüş gibi görünse de pek çok farklı forma sahip olup, doğru seçimi son derece önemlidir.

Bebek Çatalları ve Mama Kaşığı Silikon Mu Olmalı?

Mama kaşığı seçiminde ürün formunun yanı sıra dikkat etmeniz gereken bir husus da üretim ham maddesidir. Bebeklerin hareketlerin tam olarak kontrol edemediği göz önünde bulundurulduğunda silikon ya da poliproplen gibi malzemelerden üretilen bebek mama kaşığı seçeneklerinin tercih edilmesi önerilir. Bir diğer yandan bu ham maddeden üretilen bebek kaşık seçenekleri, zararlı ham maddeler içermemektedir. Bu maddeler kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir. Kaynamış suda yıpranmamakla birlikte, bulaşık makinesi veya elde yıkama olanağı da sunar. Kalitesiz ham madde kullanılarak üretilen bebek mama kaşığı çeşitleri içerisinde BPA ve Fitalat bulunabilir ve bu maddeler, bebeklerin kullanımına uygun değildir.

Bebek Kaşık ve Çatal Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek çatal kaşık seçimi yaparken, ürün ham maddesinin yanı sıra, formu da son derece önemlidir. 12.aydan itibaren bebeklerin kasları gelişmeye başlamakta olup, kendi kendine yemek yeme isteği artmaktadır. Bu zamanda bebeklerin ilk tanışacağı beslenme ürünleri mama kaşığı olur. Bu ürünlerin ucunun, bebeklerin küçük ağız yapısına uygun olması gerekir. Bir diğer yandan uzun ve ergonomik sap, bebeğinizin minik ellerinin kaşığı daha rahat kavramasına olanak sunar. Kaşık bebeğin elinden sürekli düşerse, bu bebekte sıkılganlık ve beslenmeye karşı isteksizlik yaratabilir. Kaşık kullanımına iyice alışan bebekler için ikinci aşama ise bebek çatal kullanımı olur. Bu ortalama 18.ayda gerçekleşir. Çatalın uçları, bebeğin yiyeceğine rahat batıyor olmalı, yine de istenmeyen yaralanmaların olmaması açısından uçlarının yuvarlatılmış olması gerekir. Bebek kaşık seçiminde olduğu gibi çatal seçiminde de ham maddeye dikkat edilmesi önerilir.

En İyi Bebek Mama Kaşığı Çeşitleri Hangileri?

Bebek kaşık çeşitlerinde belirtilen kriterleri karşılayan markaları tercih etmeniz önerilmektedir. Mamajoo, BPA ve Fitalat içermeyen ham maddeleri ve bebeklere uygun tasarımı ile farklı çeşitlerde bebek çatal kaşık seçenekleri sunar. Mamajoo İkili Beslenme Kaşığı Powder Pink & Saklama Kutusu, 6.aydan sonra bebeğinizin beslenme sürecine dahil edebileceğiniz ürünlerden biridir. Uzun saplı olarak üretilen bu ürün, derin kavanozların dibine rahatça ulaşır. Ayrıca bebeğinizin küçük ellerine de uygun forma sahiptir. Yuvarlatılmış kenar tasarımındadır. Ürünle birlikte sunulan saklama kutusu, bebek mama kaşığı hijyenik kalırken, annelere de dışarıda rahat muhafaza olanağı sunmaktadır. Saklama kabı ayrıca sterilizasyon işleminde de kullanılmaktadır. Bu açıdan bakıldığında çok fonksiyonlu olduğunu fark edeceksiniz. İçerisine çok az miktar su koyarak saklama kutusuna yerleştirdiğiniz kaşığınızı mikrodalga da steril edebilirsiniz. Mavi, pembe, mor, yeşil gibi pek çok renk seçeneğine sahiptir. Mamajoo Kaşık Seti Pembe & İnek Desenli, Kaşık Seti Mavi & Fil Desenli gibi bebeğinizin beslenirken dikkatini yoğunlaştırmasına yardımcı olarak eğlenceli desen alternatifleri de bulunur.
Bebek Emzirme Ürünlerinde Fiyat Aralığı Nedir?
Bebek çatal kaşık fiyatları, markaya, ürün içeriğine ve paket adedine göre değişim gösterebilir. Mamajoo.com adresinden tüm beslenme ürünleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bebeğinizin el ve ağız yapısına en uygun bebek çatal modellerine, renk seçeneklerine site üzerinden ulaşabilirsiniz.
Prepared by  T-Soft E-Commerce.