{{F.MIN_SELECTED}} - {{F.MAX_SELECTED}}
Filtreler
Insgesamt 79 das Produkt wird angezeigt.
Insgesamt 79 das Produkt wird angezeigt.
1 2 3 4

Alıştırma Bardağı Ne Zaman Kullanılmalı?

Bebeklerin anne memesinden biberona geçişi ile biberondan eğitici bardak kullanımına geçişi, beslenme dönemlerinin önemli aşamalarındandır. Memeden biberona geçiş, birbirine benzer formlar olmasından dolayı biraz daha kolay olabilirken, bazen eğitici suluk kullanımına geçiş daha zorlu olabilir. Belli bir dönemden sonra, biberon kullanımı, bebeklerin ağız yapısına olumsuz etki edebileceği için alıştırma bardağı kullanımına geçiş yapılır. Bebeğiniz büyüdükçe beslenmesine destek olan biberonların yerine alıştırma bardağı kullanıma doğru bir geçiş evresi gerçekleşir. Büyümenin bir getirisi olan ek gıdaya geçiş döneminde biberon kullanım sıklığı azalır. Bebeğinizin yeni tanıştığı gıdalardan dolayı sıvı ihtiyacı artar ve bol bol su tüketmeye başlar. Genellikle 9-18 ay arasında yavaş yavaş bu bardaklara geçişin başlaması önerilmektedir. Hatta bazı uzmanlar, 6 aydan sonra aralıklı olarak bebek suluk kullanımına başlanmasının, daha sonraki geçiş için alıştırma niteliğinde olduğunu belirtmektedir.

Bebek Eğitici Bardak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek eğitici bardak seçimi sırasında, öncelikle tüm bebek ürünlerinde olduğu gibi üretilen ham maddeye dikkat edilmelidir. Seçtiğiniz markanın Avrupa Standartları’na uygun üretim yaptığından ve BPA Fitalat gibi ham maddelerin kullanılmadığından emin olmanız gerekir. Eğitici bardak seçiminde bir diğer dikkat edilmesi gereken noktada kulp sayısıdır. Çift kulplu bardaklar, bebeğinizin tutuşu için daha uygun olur. Bir diğer yandan bardakların sızdırmaması gerekir. Uygun sıvı akışına uygun eğitici bardak seçenekleri arasında tıpkı emzikler gibi anti-kolik özelliğe sahip olanlar da bulunur. Bu bardaklar, bebeğinizin hava yutmasının önüne geçmeye yardımcı olur ve gaz problemi yaşamamasını destekler.

Bebek Suluk Nasıl Olmalı?

Alıştırma bardağı , bebeğinizin ek gıdalara geçmeye başladığı dönemlerde, beslenme konusunda en çok ihtiyacınız olacak ürünlerden biridir. Ek besinin yanı sıra su içmeye başlayan bebeğiniz, biberonu bırakırken doğru eğitici bardak seçimi sayesinde rahat beslenme sağlar. İdeal eğitici suluk , ısı değişimine uygun maddelerden üretilmeli ve sıcaktan etkilenmemelidir. Mamajoo eğitici bardak çeşitleri PP (Polipropilen) ham maddesinden üretilmiştir. Özellikle sterilizasyon sırasında bu madde zarar görmediği için kolaylık sağlar. Ürünün içerisinde sıvı muhafaza edileceğinden, damlatmaz ve akıtmaz bir mekanizmaya sahip olmalıdır. Mamajoo Kulplu Akıtmaz Eğitici Bardak Black 160 ml & Anti-Kolik Bardak Ucu, biberondan bardağa geçişte tercih edebileceğiniz ürün seçenekleri arasındadır. Bir diğer önemli seçim kriteri ise bebeğinizin ağız ve damak yapısına uygun olması gerektiğidir. Uygun formda bebek suluktan rahatlıkla beslenebildiği için bu geçiş süreci daha kolay olabilir.

En Sağlıklı Bebek Eğitici Suluk Hangisi?

En sağlıklı eğitici bebek suluk seçenekleri için mamajoo.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Marka tüm anne bebek ürünlerinde olduğu gibi eğitici bardak çeşitlerinde de Avrupa Birliği Standartlarına uygun üretim yapmaktadır. Tüm ürünler ISO 9001;2015 belgelidir. Bebek suluk çeşitleri BPA ve Fitalat içermeyen ham maddeden üretilmektedir. Bebek eğitici bardak modelleri Türkiye, Avrupa ve ABD’de biberon üretiminde kullanımı onaylı PP(Polipropilen) ham maddesinden üretilmiştir.
Alıştırma Bardağı Kaç Aya Kadar Kullanılır?
Alıştırma bardağı, 6.aydan itibaren kullanılmaya başlanabilir. Mamajoo Kulplu Akıtmaz Eğitici Bardak Black 270 ml & Anti-Kolik Bardak Ucu gibi yüksek ml seçeneklerine sahip ürünleri daha ileri aylarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mamajoo Kulplu Akıtmaz Eğitici Bardak Pearl 160 ml & Anti-Kolik Bardak Ucu gibi daha az ml sahip ürünler ise ilk geçiş sürecinde daha sık tercih edilir. Markanın her iki ml çeşidinde de farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. Bebeğinizin alışkanlığı ve beslenme ihtiyacı arttıkça büyük ml seçeneklerine geçiş yapabilirsiniz. Her iki ml seçeneğinde de eğitici kulp bulunmakta olup, bebekler için rahat tutuş imkanı sunar. Ayrıca rahat tutuşun yanı sıra ergonomik tasarımı sayesinde bebeğiniz kendi başına beslenirken ince motor gelişimini de destekler. Eğitici bardak seçenekleri, bebeğinizin biberon alışkanlığının giderilmesini ve bardak kullanımına geçişi kolaylaştırmayı destekler. Bebeğinizin gelişimine ve beslenme sürecine göre bir uzmana danışarak bu ürün seçeneklerini hangi aya kadar kullanabileceği konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz. Bebek suluk modelleri Mamajoo'da sizleri bekliyor!
Prepared by  T-Soft E-Commerce.