Göğüs Pompası Ne Kadar Kullanılmalı?

05 Haziran 2023

Göğüs Pompası Ne Kadar Kullanılmalı?

Göğüs pompası emziren annelerin süt sağma ve fazla sütü saklama işlemlerini kolaylaştırmada kullandıkları destekleyici ürünlerdir. Bu yazımızda göğüs pompasının ne sıklıkta ve ne kadar kullanılması gerektiği konusunda bilgiler paylaşacağız.

 

Göğüs Pompası Ne Zaman Kullanılmalı?

Bebeğinizi hem emziriyor hem göğüs pompası kullanıyorsanız, sabah bebeğinizi emzirmeden en az bir saat önce sağım yapmak, bebeğinize emzirme zamanına kadar yeteri miktarda sütün birikmesini sağlayacaktır. Göğüs pompasını bebeğinizi emzirdikten sonra kullanacaksanız, emzirdikten sonra 30-60 dakika beklemeniz iyi olabilir. Günlük anne süt miktarı genellikle akşama doğru yavaş yavaş azalma göstermektedir. Bu nedenle çoğunlukla sabah saatlerinde daha yoğun süt elde edebilirsiniz. Fakat anne sütünün miktarı birçok değişkene bağlı olduğundan, her anne farklı miktarda süt üretebilir.

 

Göğüs Pompası Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Göğüs pompasının ne kadar kullanılması gerektiği, bebeğinizin kaç aylık olduğu, ne kadar süt sağmak istediğiniz, son emzirme veya sağımdan bu yana geçen süre gibi faktörlere bağlı olarak değişir.

Sağlıklı bir anne günde ortalama 600-1035 ml süt üretmektedir. Bebeğinizi emzirmiyor, sadece göğüs pompası kullanıyorsanız, 24 saat içinde 8-10 kez arası sağım yapmanız tavsiye edilir. Fakat her anne ve bebek farklıdır. Göğüs pompası kullanma sürenizi, ikiniz için en doğru olana göre planlayabilirsiniz.

Sağlıklı bir süt sağım işlemi gerçekleştirmek için kaliteli bir elektronik göğüs pompası edinmek son derece önemlidir. Mamajoo elektronik göğüs pompaları kaliteli ve anne bebek dostu ham maddelerden üretilmektedir.

İhtiyacınıza uygun Mamajoo göğüs pompası çeşitlerini şimdi inceleyebilirsiniz!

 

Göğüs Pompası Kullanmayı Ne Zaman Bırakmalıyım?

Göğüs pompasını, bebeğinizi emzirmeyi sürdürmeyi seçtiğiniz zamana kadar kullanabilirsiniz. Göğüs pompasını bırakmayı tercih ettiğinizde ise bunun en güvenli ve en rahat yolu kademeli olarak azaltmaktır. Göğüs pompasından ayrılmak için öncelikle günlük süt sağım sayınızı bir kez azaltın ve vücudunuzun buna uyum sağlayabilmesi için 2-3 gün bu şekilde tekrarlayın. Daha sonra bir başka süt sağım seansını daha bırakın fakat bunu yaparken günün ilk ve son süt pompalama işlemini devam ettirin. Kestiğiniz süt sağım seansınızın ilk ve son sağımlarınız dışındaki ara saatlerden birinde olmasına özen gösterin. Böylece vücudunuz bu yeni sürece daha kolay alışacaktır. Göğüs pompası kullanımını keserken göğüslerinizin dolu olduğunu hissederseniz, kendinizi rahat hissettirecek kadar uzun süre süt sağmayı ihmal etmeyin. Göğüslerinizin çok dolu kalması sizi ağrı ve enfeksiyon riskine sokabilir


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.