Yenidoğan Bebek Oto Koltuğuna Nasıl Oturtulur?

22 Kasım 2022

Yenidoğan Bebek Oto Koltuğuna Nasıl Oturtulur?

Bebek oto koltuğu modelleri, bir kaza esnasında, bebeğinizin hayatını kurtarabilecek özelliğe sahip olup, kullanımı zorunludur. Hayati öneme sahip olan bu koltuklardan maksimum fayda almak için bebeğinizin koltuğa doğru yerleştirilmiş olması ve emniyet kemerlerinin doğru bağlanmış olması son derece önemlidir.

Bebeğiniz her arabaya bindiğinde mutlaka oto koltuğuna oturtulmalıdır. Bu güvenliğin yanı sıra, bebeğinizin oto koltuğuna alışması açısından da son derece önemlidir.

Bebek Oto Koltuğu Nasıl Seçilir

Bebek Oto Koltuğu Nasıl Seçilir?

Bebeğinizi kucağınıza aldınız ve ona en güvenli ortamı sunmak istiyorsunuz değil mi? Bebek oto koltuklarının pek çok çeşidi vardır. Ona uygun olanı seçtikten sonra, yeni doğan bebek oto koltuğuna nasıl oturtulur? Bebeğin kemik gelişiminde oto koltuğu zararlı mıdır? Tüm endişelerinize son verecek kapsamlı bir yazı hazırladık.

Yenidoğan bebeklerde yatak seçiminden puset seçimine nasıl ki tüm ürünler onlara özel olarak belirleniyorsa, oto koltuğunda da onların hassas vücut yapılarına uygun ürünler tercih edilir.

Yenidoğan bebekler için ana kucağı tipinde oto koltuklarını kullanabilirsiniz.

Yenidoğan Bebek Oto Koltuğunda Nasıl Oturtulur?

Çocuğunuzun yaşı, boyu, kilosu göz önünde bulundurularak oto koltuğu seçimi yapılması gerekiyor. Bunun yanı sıra en yüksek korumayı sağlaması adına, oto koltukları arka cama doğru yerleştirilmelidir. En az 1 yaşına kadar, arkaya bakan koltuk modelleri iyi bir seçenek olacaktır.

Büyük bebekler ve çocuklar içinse öne bakan koltuklar tercih edilebilir. Bebekler büyüdükçe, arkaya bakan koltuklarda oturmak istemeyebilirler.

Bazı oto koltuk modelleri ise hem ters hem de düz kullanım olanağı sunar. Bu fonksiyonel koltuklar uzun süre kullanılabilirlik açısından rahatlık sunar.

Bebeğinizin Oto Koltuğunu Doğru Seçtiniz Mi?

Öncelikle koltuğun tüm güvenlik şartlarını karşıladığından emin olmanız gerekir. Ayrıca arabanıza doğru bir şekilde monte edilmelidir.

Yenidoğan bebeğinizle yapacağınız seyahatlerin konforlu ve güvenli olması için ana kucağı şeklinde oto koltuk modellerini tercih edebilirsiniz. Yeni doğan bebeğiniz, yolculuk esnasında güvenle uyuyabilir.

Oto koltuğu seçiminin ve bebeğinizi doğru yerleştirmenin yanı sıra, uzun bir yolculuğa çıkıyorsanız, onu iki saatte bir açık havaya çıkartabilir, temiz hava almasını sağlayabilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.