Bebek Arabası Puseti Kaç Aya Kadar Kullanılır?

20 Temmuz 2022

Bebek Arabası Puseti Kaç Aya Kadar Kullanılır?

Bebek arabası puseti, yenidoğan döneminde en büyük ihtiyaçlardan biri olup, hem bebekler için rahatlık sağlar hem de annelere kolaylık sunar. Doğum öncesi alışveriş listelerinin ilk sıralarında yer alan puset çeşitlerinden henüz hangisini almanız gerektiğine karar veremediyseniz, sizin için derlediğimiz faydalı bilgilere göz atabilirsiniz.

Bebek arabası puseti nasıl seçilir? Bebek arabası puseti kaç aya kadar kullanılır? Tüm detaylar yazımızın devamında…

 

Bebek Arabası Puset Kullanımı

 

Bebek Arabası Puset Kullanımı İçin En Uygun Zaman Nedir?

Anneler bebeklerinin doğumundan itibaren puset kullanmayı tercih ediyor. Siz de bebeğinizin konforunu göz önünde bulundurarak ve pusete yatırıldığında tepkilerini ölçerek uygun zamanı bulabilirsiniz.

Bebeğinizin ihtiyacına göre sırtına destek olacak şekilde bir battaniye ya da yastık yerleştirebilirsiniz. Eğer bebeğiniz çok küçük değilse muhtemelen buna ihtiyaç hissetmeyecektir.

Bebeğiniz oturmaya başladıktan sonra bebek arabası puset kullanma ihtiyacı gittikçe azalabilir. Ya da farklı fonksiyonlara sahip ürünler tercih ederek, oturma pozisyonunda kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yeni Doğan Puset Kullanımı Nasıl Olmalı?

Her bebeğin gelişimi farklı olmakla birlikte, genel olarak baktığımızda doğumdan ortalama 3 ay sonra bebekler ilk defa oturtulmaya başlanıyor. Doğum gerçekleşir gerçekleşmez, puset kullanacaksanız, uzmanların özellikle düz zemin tavsiye ettiğini dikkate alarak seçiminizi yapmanız önerilir. Bunun için pusetin çukur yerinden bebeğinizi destekleyecek ürünlerle düz zemin yaratmanız durumunda kullanmanız son derece rahat olabilir.

Bebeğiniz için doğru kararları veriyorsunuz, Peki bebeğiniz için biberon ve emzik seçimini doğru yapıyor musunuz? Gelin anne memesine en yakın biberon ve emzik modellerini inceleyelim. 

Bebek Oto Koltuğu

Bebek  Arabası Puset Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek arabası puset satın alırken dikkat etmeniz gerekenlerin başında, ürünün kaliteli ve bebek ergonomisine uygun yapıda olması yer alır.

Bunun yanı sıra uzun süre kullanmak istediğinizde, ürünün kaç ay ve yaş aralığında kullanıma uygun olduğunu değerlendirmelisiniz. Bebeğiniz biraz büyüdükten sonra puseti kullanmaya devam edecekseniz, oturma yerinden katlanabilir, ayarlanabilir modelleri tercih edebilirsiniz.

Güvenliği kanıtlanmış, emniyet kemeri olan ürünleri tercih etmeniz de son derece önemlidir. Ürünü satın alırken, bebeğinizi yatırabilir ve onun konforlu olup olmadığını gözlemleyebilirsiniz. Bebeğinizi pusete doğru bir şekilde yerleştirdikten sonra, bacak arası, bel ve omuzdan emniyet kemerini bağlayarak sağlamlığını da test edebilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.