{{F.MIN_SELECTED}} - {{F.MAX_SELECTED}}
Filtreler
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Biberon Isıtıcı Nasıl Kullanılır?

Bebek beslenme ve bakım ürünleri arasında yer alan biberon ısıtıcı seçenekleri, annelerin bebek beslenmesinde en büyük yardımcılarından biri olup, bebeklerin istenilen ısıda süt içmelerine olanak sunar. Biberon ısıtıcısı kullanarak, bebeğinize uygun ısıda süt içmesini sağlamasının yanı sıra, biberonun da hijyenini desteklemesi mümkündür. Kuşkusuz bebek beslenmesinin en önemli besini anne sütüdür. İlk 6 ay sadece anne sütü önerilir. Ancak 6 aydan sonra bebekler ek gıdaya geçiş yapar. Eğer mümkünse 2 yaşına kadar ek gıdayla birlikte anne sütü alımı önerilir. Ancak anne sütü giderek azalırken, bebeklerin ek gıdaya olan ihtiyacı zamanla artmaktadır. Bu dönemde biberon ısıtıcısı annelerin en çok ihtiyaç hissettiği ürün seçenekleri arasında yerini alır. Günümüzde çalışan anne sayısı da arttığı için anneler sütlerini sağarak, buzlukta muhafaza etmeyi tercih edebilir, beslenme öncesinde ise bu sütün bebeğe verilirken uygun ısıda, besin değerleri kaybolmadan ulaşması gerekir. Isıtma işleminde bozulma ve bakteri oluşumunun önüne geçmeye yardımcı olmak için biberon ısıtıcı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Biberon Isıtıcı Kaç Dakikada Isıtır?

Biberon ısıtıcısı kullanırken, öncelikle ısıtacağınız gıdayı, sütü ya da suyu biberona aktarmalısınız. Daha sonra biberonun ağzını sıkıca kapatarak, biberon ısıtıcı içerisine yerleştirebilirsiniz. Kılavuzda yazan ısıtma işlemi için gerekli su ısıtıcı haznesine eklemelisiniz, Isıtma işleminin süresi, kullanılan ürünün modeline göre değişim gösterebilir. Uygun ısıtma sıcaklığı 37-40 derece arasındadır. Bu süreç tamamlandığında bir alarm sesi duyulur. Makine kapatılana kadar belirli sürelerle gıdanın aynı ısıda kalması için işlem devam edebilir. Ayrıca hızlı bir şekilde mama hazırlamak isterseniz biberon ısıtıcı içerisine biberonla birlikte su koyabilir ve hızlıca ısınan su ile mamayı hazırlayabilirsiniz. Her ihtimale karşı, ısıtıcıdan aldığınız biberonun içerisindeki gıdanın ısısını kontrol ettikten sonra bebeğinizi beslemeniz önerilir. Mamajoo biberon ısıtıcı ile ısıtılan, bebeğinizin beslenmesi için uygun ve doğru ısıya ulaşan besin değerleri bozulmamış gıdayla bebeğinizi güven içinde sağlıkla beslersiniz.

Hangi Biberon Isıtıcısı Tercih Edilmeli?

Biberon ısıtıcısı tercih ederken, pek çok marka ve modelle karşılaşabilirsiniz. Bu ürünler arasından hem fiyatı uygun hem de işlevini eksiksiz gerçekleştiren ürün seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Anne ve bebek ürünlerinin sevilen markalarından anne ve bebek dostu olan Mamajoo, bu kategoride de farklı fonksiyonlarla anne ve bebeklerin farklı ihtiyaçlarını bir arada karşılayan ürün seçenekleri sunar. Mamajoo 3 İşlevli LCD Biberon Isıtıcı, 3 farklı özelliğe sahiptir. Bu ürünü biberon ısıtıcı olarak kullanmanın yanı sıra, mama ısıtıcı ve sterilizatör olarak da kullanabilirsiniz. Yüksek ısıda buhar ile bakterilerin hızla ortadan kalkmasına yardımcı olur. 3 işlevli olan bu ürün, sütü 40 derecede, mamayı 70 derecede, sterilizasyon işlemini ise 100 derecede yapmaktadır. Markanın annelerin hayatını kolaylaştırmayı desteklerken bebeklerin de sağlığına zarar vermeden fonksiyonlarını yerine getiren bir diğer ürünü ise Mamajoo 3 İşlevli Biberon Isıtıcı olur. Bu ürün de tıpkı diğer ürünlerinde olduğu gibi Avrupa Birliği Standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Ürün içeriğinde BPA ve Fitalat bulunmamaktadır.

Biberon Isıtıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Biberon ısıtıcı satın alırken, ürünün ham maddesine, fonksiyon seçeneklerine, ısıtma şekli ve ısı derecelerine dikkat etmeniz önerilir. Bebeklerin gıdalarının ısıtılmasında ve beslenme ürünlerinin sterilizasyonunda kullanılan biberon ısıtıcı seçeneklerinde, kullanılan ham maddenin bebekler için uygun olması son derece önemlidir. Çeşitli fonksiyonlara sahip bir ısıtıcı tercih etmeniz, daha uzun süre kullanabileceğiniz için size fayda sağlayabilir. Isıtma işlemini şoklama şeklinde ani ısıtma yapmayan, ısıyı eşit bir şekilde tabandan emzik ucuna kadar yayan ısıtıcılar tercih edilmelidir. Şoklama şeklindeki aniden yüksek ısıya maruz kalan ısıtıcılarda hem ısınma homojen olmaz, sütün bir kısmı çok ısınırken bir kısmı soğuk kalır, hem de aniden yüksek ısıya maruz bırakılan sütte değerli mineraller ve bakteriler ölür. Bu yüzden bebek sağlıklı beslenememiş olur. Süt ve su ısıtma döneminden sonra mama ısıtmak ve buharda pişirme yapmak için daha fonksiyonel biberon ısıtıcı seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz ürünün ısı ayarlarına da dikkat etmeniz önerilir. Süt ve suyun ısınma derecesi ile mamanın ısınma derecesi farklılık gösterir. Sterilizasyon işleminde ise daha yüksek ısılara ihtiyaç bulunmaktadır.
Biberon Isıtıcı Fiyatları Ne Kadar?
Biberon ısıtıcı fiyatları markaya ve ürün özelliklerine göre değişim gösterebilir. İhtiyacınız olan özellikleri ve biberon ısıtıcısından beklentilerinizi belirleyerek, bütçenize uygun seçenekleri mamajoo.com adresinden inceleyebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.