Bebeklerde Büyüme Atakları

17 Mart 2022

Bebeklerde Büyüme Atakları

Bebeğiniz keyifle gülerken aniden ağlamaya mı başlıyor? Nedeni büyüme atağı olabilir. Büyüme atakları bebeklerin fiziksel özelliklerinin aniden geliştiği, sık ve ani duygu değişikliklerinin yaşandığı olağan sürece verilen isimdir.

 

Büyüme atakları bebeklerin fiziksel özelliklerinin aniden geliştiği, sık ve ani duygu değişikliklerinin yaşandığı sürece verilen isimdir. Büyüme atakları tamamen normal bir süreçtir ve bebekler keyifli bir şekilde gülerken ani bir şekilde ağlayabilir. Bebekler 2 yaşına kadar toplam 10 adet büyüme atağı geçirir. Peki bebeklerde atak haftası hesaplama neye göre belirleniyor? bebeklerde atak haftaları 2-4 gün ya da 1 hafta kadar devam edebilir.

 

Atak Haftaları Anne ve Babalar Ne Yapmalı?

 

- Anne ve babalar bu sürecin geçici olduğunu kabul ederek sabırlı davranmalıdır.

- Büyüme atakları sürecinde besin ve emzirme miktarı artırılabilir.

- Bebekler huzursuzlanıp uyku zorluğu çektiğinde ılık bir banyonun ardından bebek yağı ile masaj yaparak rahatlatılabilir.

- Ek gıdaya geçiş, tuvalet ve uyku eğitimi ya da sünnet gibi önemli değişimler ertelenebilir.

- Bebekler için uygulanan rutinlerden bu dönemde asla vazgeçilmemelidir.

Atak haftası döneminde anneleri de düşünüyoruz. Emzirme miktarını arttırmanız gereken bu dönemde ihtiyacınız olabilecek ürünleri Mamajoo kalitesi ile bulabilirsiniz. Göğüs ucu koruyucusu ile emzirme döneminde meme hassasiyeti ve tahriş yaşama ihtimalinin önüne geçebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.