Biberon Bebeklerde Gaz Yapar Mı?

27 Temmuz 2023

Biberon Bebeklerde Gaz Yapar Mı?


Bebeklerin sağlığını yüksek düzeyde sağlamak için ürün seçimine dikkat etmek gerekir. Özellikle vaktinin birçoğunu uyku ve beslenme ile geçiren yeni doğan bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyümesinin yolu bu iki alana dair gösterilen özenden geçmektedir. Anne olmuş ya da anne olacak kişiler kendi sağlıklarının yanı sıra bebeğin sağlığına da büyük özen göstermelidir.


Bebeklerin birçoğunda 3 hafta ile 3 ay arasında gerçekleşen daha çok akşamları, durdurulamayan ağlama nöbetleri şeklinde sık sık kendisini gösteren ve kolik diye belirlenen rahatsızlığın sebebi yeni anneler tarafından bilinmemektedir. Uzmanlara göre bu rahatsızlığın çeşitli sebepleri vardır. Bunlardan birisi de biberon seçimi olup mutlaka annelerin biberon seçimine büyük özen göstermesi gerekmektedir.


Bebekte Görülen Gaz Probleminde Biberonun Önemi Nedir?


Bebeklerin gaz problemi genellikle 3-4 aylık süre içinde geçmektedir. Fakat bazı bebeklerin gelişim çizelgesine bağlı olarak var olan problem 7-8 aylık döneme kadar sürebilir. Burada ebeveynlerin mutlaka doktor desteği alması ve bebek ürün seçimine büyük özen göstermesi gerekmektedir.


Özen gösterilmesi gereken ürünlerden birisi olan biberon bebeğin beslenmesinde çok önemli bir araçtır. Özellikle anne sütünün yanında ek gıda takviyesi vermek için biberon kullanılmaktadır. Genelde anneler biberon seçimini rastgele tercih ettiğinden dolayı bebeğin sağlığında çeşitli problemler görülebilir. Bunlardan birisi de sürekli gerçekleşen gaz problemidir. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre bebek sürekli biberonla besleniyorsa, çok küçük veya çok büyük emzikli biberonlar bebeğin fazladan hava yutmasına neden olur bu da gaz probleminin çıkmasını sağlar.


Bebekte gaz probleminin nedenlerinden birisi olan biberon emzikleri gelişim açısından çok önemlidir. Bundan dolayı biberon emzik tavsiyesi alırken uygun fiyatlı olanlara değil de sağlıklı olanlar tercih edilmelidir. Bebek biberon tavsiyesi için Mamajoo gece gündüz biberon ve emzik tavsiyelerine göz atabilirsiniz.


Biberon Emziği Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?


Biberon emziği seçimi en az biberon seçimi kadar önemlidir. Bunun nedeni bebeğin beslenme vaktinin çoğunu biberon ile sağlamasıdır. Özellikle biberon emziğinin mutlaka anne memesi hassasiyeti vermesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra bebeğin beslenme düzeyine bakılarak emzik deliğinin buna uygun olmasına dikkat edilmelidir. Çok küçük ve çok büyük delikler bebeğin fazladan hava yutmasına neden olacağı için gaz problemine neden olabilir.
Bebeklerde uzun süren gaz probleminde biberonun etkisi varsa mutlaka biberon emziği değiştirilmelidir. İyi bir biberon ürünü arıyorsanız siz de Mamajoo ürünlerine göz atabilir biberon ve emzik modellerini tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.