Göğüs Pompası Nedir?

05 Haziran 2023

Göğüs Pompası Nedir?

Bir bebeğin doğduğu andan itibaren sağlıklı gelişimi için en ideal besin kaynağı anne sütüdür. Kendiliğinden, doğal bir refleks olan emzirme, bazen anneden veya bebekten kaynaklanan bazı nedenlerle gerçekleşemeyebilir veya zorlaşabilir. Göğüs pompası, bu gibi durumlarda veya annenin iş yaşamına dönmesi, gün içinde evden ayrılması gerektiği zamanlarda sütün depolanması ve saklanması için annelerin yardımına koşan destekleyici bir ürün olarak üretilmektedir.

Göğüs pompası, emzirme dönemindeki kadınların sütlerinin sağılması ve saklanmasında kullanılan manuel veya elektronik cihazlardır. Mamajoo göğüs pompası, sütünüzü sağmak ve saklamak için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir. Böylece siz orada yokken bile bebeğiniz sütünüzü içebilir.

Manuel göğüs pompaları, pompa gövdesine el ile basınç uygulayarak sağım yaptığınız göğüs pompalarıdır. Elektronik göğüs pompaları ise özel bir motor ünitesi ve adaptöre sahip, süt sağım işlemini daha kolay, daha kısa sürede, sessiz bir şekilde yapmanıza yarayan göğüs pompası çeşitleridir.

Mamajoo göğüs pompası çeşitleri için hemen tıklayın!

Elektronik göğüs pompaları, tekli göğüs pompası ve çiftli göğüs pompası olmak üzere ikiye ayrılır. Mamajoo göğüs pompalarından, ihtiyacınıza yönelik bir tanesini alarak süt sağma işleminizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Hem Mamajoo elektronik USB tekli göğüs pompası hem de Mamajoo elektronik USB çiftli göğüs pompası, priz gibi bir güç kaynağının bulunmadığı ortamlarda, PC, powerbank veya araç çakmak girişi ile de kolaylıkla çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Kolay taşınabilir ve hafif tasarımlarıyla Mamajoo elektrikli göğüs pompası ile dilediğiniz her yerde bebeğiniz için süt sağabilirsiniz.

Göğüs Pompası Nasıl Kullanılmalıdır?

Öncelikle motor ve adaptör haricindeki parçaları temizleyip kaynatarak sterilize edin. Kullanma talimatlarını izleyerek parçaları birleştirin. Mümkünse sırtınızı yaslayabildiğiniz bir yerde oturun ve göğüs ucunuzu pompanın ortasındaki deliğe, biberon yere dik bakacak şekilde yerleştirin. Cihazı çalıştırdığınızda cihaz öncelikle masaj modunda açılacaktır. Bu, sütün aşağı inmesini, sağıma hazır hale gelmesini kolaylaştıracaktır. Ardından düşük hızla sağma işlemine geçebilir, sonradan size uygun sağma hızına ayarlayabilirsiniz. Sütünüzün biberona dolmaya başlaması yaklaşık birkaç dakikayı bulabilir. Her iki göğsünüzü de yeteri kadar sağdıktan sonra biberonların kapağını kapayıp buzdolabına koyabilir ve parçaları temizleyerek bir sonraki kullanım için kaldırabilirsiniz.

Göğüs Pompası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göğüs pompası satın alırken bebeğinizin sağlığını ön planda tutan malzemeden üretilmiş olmalarına dikkat etmek önemlidir. Mamajoo göğüs pompaları BPA ve Fitalat içermeyen kaliteli hammaddelerden üretilmektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.