Sulu Diş Kaşıyıcı Zararlı Mı?

15 Haziran 2022

Sulu Diş Kaşıyıcı Zararlı Mı?

Bebeklerin en zorlu dönemi nedir denince akla kuşkusuz diş çıkarma dönemi geliyor. Bebeklerin en huysuz olduğu, uyku düzeninin bozulduğu, ateşlendiği bu zamanlarda onu rahatlatmak için anneler diş kaşıyıcı seçeneklerini değerlendirmeyi tercih edebilir.

Bebeklerde diş çıkarma dönemi ortalama 6-7 aylıkken başlar ve 29. Aya kadar tamamlanır. Bu süreler bebeğin anatomik yapısına göre değişebiliyor olsa da 2 yılı aşkın bir süre boyunca devam eder.

Bebeğinizin bu dönemini daha rahat geçirmesi için çözümler aradığınızda aklınıza bazı soruların takılması normaldir. Bebekleri için en iyisini isteyen annelerin aklına takılan sorulardan biri de sulu diş kaşıyıcı zararlı mı olur.

 

Neden Sulu Diş Kaşıyıcı Tercih Edilmeli

 

Neden Sulu Diş Kaşıyıcı Tercih Edilmeli?

İçinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan sulu diş kaşıyıcı modelleri, renkli gıda boyası ile renklendirilmekte ve içme suyu kullanılmaktadır. Kullanım mantığı ise, soğuğun diş çıkaran bebeğinizin diş etlerini rahatlatması yönünde.

Sulu diş kaşıyıcıyı buzdolabında bir süre bekleterek, içindeki suyun soğuması sağlanır. Soğuyan diş kaşıyıcı, bebeğinizin şişen ve kızaran diş etlerinde rahatlamaya yardımcı olur. Yumuşak yapıda üretilen bu diş halkaları, bebeğinizin diş etlerini tahriş etmeyecektir.

Diş çıkarma döneminde bebeğinizi rahatlatmaya yardımcı etkisinin yanı sıra, Mamajo markasının diş kaşıyıcı modelleri, farklı renk seçenekleri ile bebeğinizin sevdiği oyuncakları arasında da yerini alacak. Bebekler diş halkalarını kavradıklarında, tutma, kavrama gibi motor hareketlerini de geliştirebilir.

Mamajoo Yumuşak Diş Kaşıyıcı Sarı Tavşan

Sulu Diş Kaşıyıcı Nasıl Temizlenir?

Diş halkalarının temizliği, üretilen malzeme açısından değerlendirildiğinde son derece kolaydır. Bu ürünlerin kaynatılmasına gerek yoktur. Hatta kaynatmanızı ürünün zarar görme ihtimalinden dolayı önermiyoruz.

Ilık su ve sabunla sulu diş kaşıyıcıyı temizleyebilir ve bebeğinize güvenle verebilirsiniz. 

Mamajoo Yumuşak Diş Kaşıyıcı Kırmızı Ayıcık

Diş Kaşıyıcı Seçimi

Diş kaşıyıcı seçenekleri farklı tasarım ve ham maddeye sahip olabilir. Bebeğinizin rahat kavrayabileceği bir ürün seçmeniz, onun bu üründen maksimum fayda sağlamasını destekleyebilir. Sulu diş kaşıyıcı tercih ediyorsanız, ürünün sızıntılara karşı dayanıklı olduğundan emin olmalısınız.

Bu ürünlerin içerisinde, anne bebek markalarından standartlara göre üretim söz konusu ise, zararlı bir sıvı bulunmasa da, diş kaşıyıcının sızdırması anneleri endişelendirebilir.

Popüler ve anneler tarafından en çok tercih edilen diş kaşıyıcı seçeneklerini araştırarak, bebeğiniz için en doğru seçeneği bulabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.