Biberon Sterilizasyonu Nasıl Yapılır?

16 Haziran 2022

Biberon Sterilizasyonu Nasıl Yapılır?

Bebeğinizi biberonla beslemeye başlayacağınız zaman, onunla en uyumlu biberonu seçmenin yanı sıra biberonun hem ilk alındığı zamanda hem de kullanım sırasında temizliğine dikkat etmelisiniz. Yepyeni ve paketinde son derece temiz görünen biberon, gözle görülmeyen pek çok bakteriyi üzerinde barındırabilir.

Biberon arayışına geçtiğinizde kafanıza takılan soruların başında hangi biberon bebeğim uygun olurken, biberon sterilizasyonu nasıl yapılır sorusu da, yanıtları merak edilen sorulardan biridir.

Tüm bebek ürünlerinde olduğu gibi biberonların da özenle ve bebeğinize uygun ürünlerle temizlenmesi şarttır. Mamajoo markasının her ay aralığı için özel olarak üretilen biberon seçeneklerinden tercihinizi yaptıktan sonra ürün açıklamasında bulunan temizleme talimatlarına harfiyen uymanızı öneririz.

 

Mamajoo 5 İşlevli Kurutmalı Buhar Sterilizatörü & Mama Isıtıcısı

 

İlk Kullanım Öncesi Biberon Temizliği

Bebeğiniz için en doğru biberonu seçeceğinizden şüphemiz yok! Bu seçim aşamasından sonra ise sıra ona en temiz ortamda beslenme olanağı sunmak değil mi?

Seçtiğiniz biberonu ilk kez kullanmadan önce, temiz bir tencere içerisinde biberonun tüm parçalarını suda kaynatarak dezenfekte edebilirsiniz. En az 5 dakika kaynayan su içerisinde biberonun tüm parçaları temizlenecektir. Daha sonra soğuk su ile durulamanız yeterlidir.

Mamajoo 3 İşlevli Buhar Sterilizatörü & Biberon Isıtıcı

Her Kullanımdan Sonra Biberon Sterilize Edilmeli mi?

Bebeğinizi biberonla besledikten sonra, bir sonraki beslenme saatine kadar biberonu yeniden kullanıma hazır hale getirmeniz önerilir. Mamajoo biberon çeşitleri elde ya da bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olarak üretilmektedir.

Elde ya da bulaşık makinesinde yıkamayı tercih ettiğinizde, bebekler için özel olarak üretilen bulaşık deterjanlarını tercih etmelisiniz. Bebeğinize temiz bir biberonla süt ya da su vermeniz son derece önemlidir ancak sterilizasyon sırasında zararlı maddeler içeren deterjanların kullanımı bebeğinize zarar verebilir.

Temizleme işleminden sonra biberonu kaynatarak ya da sterilizatör kullanarak ürünü yeniden kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

 

Sterilizatör seçeneklerini araştırırken, seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Ancak markamızı tercih ederek, bu ürünleri hijyen sağlamak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mamajoo Silver Biberon 250ml & Kulplu Eğitici Bardak 270ml Mor

Biberon Sterilizatörü Nasıl Kullanılır?

Biberonların yeterince temizlenmemesi bebeklerde pamukçuktan ateşe kadar pek çok soruna neden olabilir.

Biberonları temizleyen ve mikroplardan arındıran stabilizatörler, aynı anda 5 – 6 biberonu sterilize etme olanağı sunar. Buharla temizleme olanağı sunduğu için biberonun üzerinde deterjan kalıntısı riskini de ortadan kaldırmaktadır.

Biberonun parçalarını ayırdıktan sonra, sterilizasyon makinesine yerleştirerek, çalıştırmanız yeterlidir. Sterilizasyon işleminden sonra, kurutma aşamasına geçerek, nemin önüne geçen bu makinalar, biberonda bakteri üremesini de engelleyecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.