Biberon ve Biberon Emzikleri Nedir?

11 Ocak 2023

Biberon ve Biberon Emzikleri Nedir?

Mamajoo Biberon Emzikleri Özellikleri Nedir?

Bebek sağlığı ön planda tutularak ABD ve Avrupa Birliği Standartları’na uygun olarak BPA ve Fitalat içermeyen yüksek kaliteli hammaddelerden üretilen Mamajoo biberonlar farklı kategoride tasarlanmıştır. Mamajoo Gold Biberon , Silver Biberon ve Mamajoo Cam Biberon en son teknoloji kullanılan tesislerimizde üretilmektedir. Bebek biberon ürünleri denince akla gelen ilk marka olan Mamajoo anne ve babalar tarafından en iyi biberon olarak gösterilmektedir.

Mamajoo silikon biberon emziğinde yer alan antikolik valf sistemi bebeklerin beslenirken hava yutması nedeni ile oluşan gaz sancısını engellemeye yardımcı olmaktadır. Bebekleri için antikolik biberon tercih etmek isteyen ailelerin bir numaralı seçimi olan Mamajoo anne göğsüne benzer formda sunulan biberon emziği, üzerindeki helezonlar sayesinde anne memesi gibi esneyebilmektedir.

Tat ve koku içermeyen silikon biberon emzikleri biberonla ve emzirme yöntemi ile beslenmeyi birleştirmeyi kolaylaştırmaktadır. Biberon ile birlikte kullanılmak için bebeklerin gelişim ve ihtiyaçlarına uygun olarak farklı sıvı akış oranları bulunan 4 ayrı Mamajoo biberon emziği vardır. Yenidoğan biberon olarak da kullanılabilen Mamajoo biberonları kolik biberon kategorisinde de rakiplerinin bir adım önünde yer almaktadır. Anne göğsüne en yakın biberon olarak dikkat çeken Mamajoo biberon temizleyici ürünlerinden olumsuz etkilenmemektedir.

Cam biberonlar silver ve gold biberondan farklı olarak 3 farklı biberon emziğine sahiptir. Isıya ve darbeye ekstra dayanıklı, geri dönüştürülebilir, hafif ve kolay kırılmayan borosilikat camdan üretilen Mamajoo cam biberonlar 180 ml ve 240 ml olmak üzere iki farklı büyüklükte üretilmektedir. Gold ve Silver biberonlar ise 150 ml ve 250 ml olarak tasarlanmıştır.  

Biberon Nedir?

Anne ve babaların bebeklerini sağlıklı ve yeterli seviyede besleyebilmesi için biberon temel bebek ürünlerinden biridir. Farklı özellikleri bulunan birçok biberon çeşitleri bulunmaktadır. Kullanım amaçlarına ve üretim için kullanılan malzemeye göre farklılık gösteren biberonlar bebek beslenmesinde büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle anne ve babaların temel beslenme ürünleri tercih ederken çok dikkatli olması gerekmektedir. Bazı biberonların gaz problemi yaratması bebeklerde önemli rahatsızlıklara yol açabilmektedir.

Bebeğinizin Mamajoo biberon kullanımı sırasında anne memesine en yakın deneyimi yaşamasını hedefliyoruz!

Biberon Çeşitleri Nelerdir?

Biberonların farklı özellikleri bulunmaktadır ve öncelikli olarak bebeklerin gelişim seviyesine göre sınıflandırılır. Biberon çeşitleri yenidoğan bebekler için 100 ml, 1 aylık bebekler için 120 ml, 2-3 aylık bebekler için 250 ml ve 4 ay üzerindeki bebekler için 350 ml olarak belirlenmiştir. Biberonların üretildikleri malzemeler de değişiklik göstermektedir. Genel olarak cam biberon ve plastik biberon olarak iki kategoriye ayrılan biberonların antikolik özelliklere sahip olanları da mevcuttur. Cam biberon daha sağlıklı olduğu için anne ve babalar tarafından tercih edilmektedir, ancak düşme ve darbeye daha az dayanıklı olan bu ürünler çok daha kolay çatlayabilir ve kırılabilir.

Plastik biberonların en önemli özelliklerinden bir tanesi kolay bir şekilde kırılmaması ve çok hafif olmasıdır. Fakat plastik ürün tercih etmek isteyen anne ve babaların dikkat etmesi gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bebek sağlığına zararlı olan BPA maddesi sıcak su ile temas ettiğinde zehirlenmelere neden olabilmektedir. Bebek sağlığı açısından son derece zararlı BPA maddesi içeren biberonların kesinlikle tercih edilmemesi gerekmektedir. Polipropilen malzemeden üretilen biberonların en önemli özelliği ise hafif olmasına rağmen çok dayanıklı bir yapıya sahip olmalarıdır. Biberonlar kadar biberon emzikleri de önemlidir. Çünkü bu bölüm doğrudan bebek ile temas halindedir ve kullanılan malzemenin bebek sağlığına zararlı olmaması gerekmektedir.

Biberon Modelleri ve Farkları Nelerdir?

Biberonları birbirinden ayıran özelliklerden bir tanesi de sahip oldukları şekillerdir. Yuvarlak ağızlı biberonlar en çok tercih edilen modellerden bir tanesidir. Bu biberonlar temizleme ve besin ekleme, boşaltma açısından oldukça pratik ve rahattır. Köşeli biberonlar ise daha rahat bir mama ve anne sütü akışı için tasarlanmıştır. Üçgen biberonlar bebekler tarafından kolay bir şekilde kavranabilirken, yere düştüğünde yuvarlanmaktadır. Tüm bu özelliklerin dışında biberonların üzerinde ölçü değerlerinin bulunması da büyük önem taşımaktadır. Bu sayede anne ve baba bebeklerinin ne kadar beslendiğini net bir şekilde takip edebilmektedir.

Biberon Fiyatları Ne Kadar?

Tüm bebek ürünlerinde olduğu gibi biberon fiyatları da üretimde kullanılan malzeme ve ürünlerin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Her bütçeye uygun biberon bulunabilmektedir. Cam biberonlar , PES ve PP biberonlar en sağlıklı ve en çok tercih edilen ürünler olduğu için diğer biberonlardan bir miktar daha pahalıdır. Ancak bebek sağlığı açısından en güvenilir ürünler olduğu için bu biberon çeşitleri anne ve babaların en çok tercih ettiği biberon modelleri olarak öne çıkmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.