{{F.MIN_SELECTED}} - {{F.MAX_SELECTED}}
Filtreler
Total of 5 products are displayed.
Total of 5 products are displayed.

Göğüs Ucu Koruyucusu Ne İşe Yarar?

Anne sütü, bebekler için benzeri olmayan bir besin kaynağı olup, yeri başka hiçbir gıda ile doldurulamamaktadır. Aynı zamanda emzirme dönemi, anne ve bebek arasındaki ilişkinin temelini oluşturur. Hem beslenme hem de ruhsal açıdan en özel dönemlerden biri olan emzirme döneminde, hem bebek hem de annelerin konforu son derece önemlidir. Bu dönemleri göğüs hassasiyeti başta olmak üzere pek çok sorunla geçirmek, emzirme eyleminin gerçekleştirilememesine neden olabilir. Emziren annelerin hayatını kolaylaştıracak ve meme bakımlarını sağlayacak pek çok ürün bulunmaktadır. Göğüs ucu koruyucusu da bu ürün seçeneklerinden biridir. Göğüs koruyucu seçenekleri emzirme döneminde meme hassasiyeti ve tahriş yaşama ihtimalinin önüne geçmeyi destekleyici ürünlerdir.

Göğüs Ucu Koruyucusu Nasıl Olmalı?

Annelerin emzirme döneminde göğüs uçları, hem fizyolojik nedenlere hem de bazı dış etkenlere bağlı olarak tahriş olabilir. Annelerin göğüs uçlarının küçük olmasının yanı sıra, çeşitli nedenlerden göğüs uçlarında çatlama ve tahrişlerin olması bebeği anne sütünden mahrum bırakabilir. Bu sıkıntıları yaşayan anneler göğüs ucu kapak kullanarak konfor bulabilir. Meme ucu koruyucu genellikle silikondan üretilir. Bu malzeme, tatsız ve kokusuz olmakla birlikte, bebeklere zarar verecek bir içeriğe de sahip değildir. Silikon bu özellikleriyle anne bebek ürünlerinde sıklıkla tercih edilir. Bir diğer yandan, şeffaf ve pürüzsüz yapısı, meme ucuna zarar vermeden korumayı destekler. Silikon göğüs ucu koruyucu seçimi yaparken, ürünün ince olmasını da tercih etmeniz önemlidir. Bu şekilde bebeğin de rahat emmesini sağlar.

Silikon Göğüs Ucu Koruyucu Nasıl Kullanılır?

Silikon göğüs ucu koruyucunuzu kullanmadan önce steril ettiğinizden emin olunuz. Bol su ile yıkadığınız göğsü kurulayıp, ürünü yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Silikon göğüs ucu koruyucu ürünlerinin yumuşak ince yapısı göğsü rahatça kavrar. Bu sayede kullanım sırasında kayma ya da düşme sorunu yaşamazsınız. Bebeğinizi emzirmeden önce, göğüs ucu koruyucusu içine biraz süt sağmak, bebeğinizin memeyi daha rahat tutmasına yardımcı olur. Silikon göğüs ucu koruyucu ürünlerinin şekilleri, bebeklerin meme reddi yaşamaması için anne göğsüne ve tenine uygun formlarda üretilir. Tasarım konusunda özgün bir profil oluşturan Mamajoo, göğüs ucu koruyucularını kelebek şeklinde üreterek, bebeklerin burun ve çene kısımlarının anne göğsüne temas halinde kalmasını sağlar. Bu sayede bebekler emerken doğal beslenmesinde sorun yaşamaması sağlanır. Daha sonra göğüs ucu kapağın girebildiği kadar bebeğinizin ağzına girmesini sağlayabilirsiniz. Mamajoo Göğüs Ucu Koruyucu Seti & Saklama Kutusu, emzirme esnasında göğüs ucunuzu korumanın yanı sıra saklama kutusu ile kullanmadığınız zamanlarda, göğüs koruyucunun hijyenik bir ortamda korunmasına yardımcı olur. Dışarıya çıkarken yanınızda taşıyabilme kolaylığı sunar.

Meme Ucu Koruyucuların Temizliği Nasıl Olmalı?

Mamajoo, anneler için göğüs ucu koruyucusu tasarlarken, kullanımda olduğu kadar temizlik ve saklama aşamalarında da kolaylık sunmayı hedefler. Meme ucu koruyucu temizlenmesi son derece kolaydır. Meme ucu koruyucusunu iyice yıkadıktan sonra Mamajoo sterilizasyon ve saklama kutusuna yerleştirin, kutuya 25 ml su ekledikten sonra mikrodalgada 750 – 1000 W’a ayarlayıp 3 dakika içerisinde steril etmeniz yeterli olacaktır. Bir süre bekledikten sonra suyun soğuduğunu görebilirsiniz. Kutu içindeki suyu boşaltarak, ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz.
Göğüs Ucu Koruyucu Kapak Ne İşe Yarar?
Göğüs ucu kapak , hem annelerin göğüs uçlarının tahriş olmasının önüne geçmeyi desteklemek amacı ile kullanılır hem de bebeğin göğüs ucunu daha rahat kavramasına yardımcı olur. Silikon göğüs ucu koruyucu çeşitlerinin yanı sıra emzirmeyi ve emzirme dönemini daha keyifli ve konforlu hale getirmek için farklı ürün seçenekleri Mamajoo tarafından annelere sunulur. Mamajoo Göğüs Kalkanı Seti ve Mamajoo Göğüs Ucu Çıkartıcı Seti & Saklama Kutusu da emzirme döneminde annelerin rahat etmesini destekleyen ürünler arasındadır. Web sitemizi ziyaret ederek, tüm ürün seçeneklerini inceleyebilir, kullanım alanları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Prepared by  T-Soft E-Commerce.