{{F.MIN_SELECTED}} - {{F.MAX_SELECTED}}
Filtreler
Total of 13 products are displayed.
Total of 13 products are displayed.

Diş Kaşıyıcı Bebeğe Ne Zaman Verilir?

Bebekler diş çıkarma döneminde, diş etlerinde yoğun bir kaşıntı hisseder. Onlar için tanıdık olmayan ve rahatsız edici olan bu his, huzursuzluk yaratmaktadır. Diş kaşıyıcı, bir diğer adıyla bebek diş kaşıyıcı seçenekleri bu dönemde ihtiyacınız olacak bebek ürünleri arasında yer alır. Bebeklerde dişler, 3-7 ay arasında çıkmaya başlar. Bebek diş kaşıyıcı ürünleri, bu dönemde bebeklerin diş etlerinde yaşadıkları rahatsız edici hissi gidermeye yardımcı olur. 12 – 14. aylara kadar diş çıkarmada sıkıntılı bir dönem yaşanabilir. 2.5 yaşına kadar bebeklerin süt dişleri çıkmaya devam eder. Ancak bu belirtilen süreçler daha geç gerçekleşebilir ya da uzayabilir. Diş çıkarma dönemlerinde şişen ve hassaslaşan diş etleri için bebek diş kaşıyıcı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Bebek Diş Kaşıyıcı Nasıl Olmalı?

Diş çıkarma dönemi, bebeklerin en çok zorlandığı ve huysuzlandığı zamanlardan biridir. Hem bebekleri hem de ebeveynleri zorlayabilen bu dönemde bebekler için diş kaşıyıcı seçenekleri, rahatlamayı destekleyici ürünler arasında yer alır. Bebekler içgüdüsel olarak bu dönemde çeşitli nesneleri ağzına götürmeye ve bu rahatsızlık hissini gidermeye çalışır. Ancak her nesnenin ağza götürülmesi hem hijyen hem de damakların zedelenmesi açısından tehlike yaratabilir. Diş kaşıyıcı seçiminizi yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız önerilir. Öncelikle bu ürünler, bebeklere zarar verecek ham maddeler içermemelidir. Sivri kısımları olmamalıdır. Bebeğin el ve ağız yapısına göre form verilmiş olan silikon diş kaşıyıcı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin ham maddesi kadar formu da son derece önemlidir. Bebeklerin boğazına kadar ulaşmamalıdır. Şekil itibari ile bebeğin yutmasına engel olmalıdır. Kumaş, püskül, ip gibi bebeğin boğazına kaçabilecek maddeler içermemelidir. Sterilizatör ya da sabunlu ılık su ile dezenfekte edilebilen diş kaşıyıcı tercih edilmelidir.

Bebek Dişlik Nasıl Kullanılır?

Bebek dişlik seçiminizi yaptıktan sonra, ürünü bebeğinize vermeden önce hijyeninden emin olmanız gerekir. Seçtiğiniz ürün çeşidine göre belirtilen yöntemlerle diş kaşıyıcı iyice temizlenmelidir. Sıcak suda kaynatma ya da sterilizatör ile bebek diş kaşıyıcı temizlenebilir. Bazı bebek dişlik çeşitleri dondurularak kullanım olanağı sunarken, bazı diş kaşıyıcısı seçenekleri dondurulmadan kullanılır. Kullanımdan sonra da bu ürünü yere düştüğünde ya da her gün yeniden kullanacağınız sırada sterilize etmeniz gerekmektedir.

Diş Kaşıyıcısı Sağlıklı Mı?

Bebeğin diş çıkarma döneminde kaşınan damaklarını bir yere sürtme ihtiyacı doğaldır ve engellenmemelidir. Ancak burada önemli olan bebeğin bu eylemi hangi cisimle gerçekleştirdiğidir. Bebekler çevrelerindeki hangi cisimlerin hijyenik olup olmadığını ya da ağıza götürüldüğünde hangi eşyanın onlara zarar vereceğini bilemediğinden, bebek diş kaşıyıcı seçenekleri, bebek başka nesnelere yöneldiğinde müdahale edilerek verilmelidir. Elbette, piyasada bebek dişlik adı altında satılan tüm ürünler güvenilirdir diyemeyiz. Zararlı ham madde içermeyen ve bebeklerin ağız formuna uygun olarak üretilen diş kaşıyıcı seçeneklerini güvenle tercih edebilirsiniz.
Bebekler İçin En İyi Diş Kaşıyıcı Hangisi?
Bebekler için en iyi diş kaşıyıcı , uygun ham maddeden üretilen ve sadece diş kaşıma amacı taşıyan özellikleri içermelidir. Mamajoo diş kaşıyıcı çeşitleri, BPA ve fitalat içermeyen ham maddesi ve bebekler için özel geliştirilmiş formları ile diş çıkarma döneminin daha rahat atlatılmasına yardımcı olur. Mamajoo Silikon Diş Kaşıyıcı , ince şekli ve tutma halkası ile bebeklerin rahat kullanımına olanak sunar. Üzerindeki kabartılar, diş etlerine sürtüldüğünde tahriş etmeyecek şekildedir. 3. aydan itibaren güvenle kullanılabilir. Mamajoo Yumuşak Diş Kaşıyıcı da bebeklerin diş çıkarma döneminde tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer alır. Farklı şekillerde üretilen bu ürün renkleri ve şekilleri ile bebeğinizin dikkatini çeker ve yabancı nesnelere yönelmesinin önüne geçebilir. Yumuşak yapısı ile bebeklerin diş etlerini zedelemeden rahatlamaya yardımcı olur. 3 aydan itibaren kullanılabilir.
Prepared by  T-Soft E-Commerce.