Göğüs Ucu Koruyucu Ne İşe Yarar?

26 Aralık 2022

 

Mamajoo Göğüs Ucu Koruyucu Ne İşe Yarar?

Emziren annelerin en büyük yardımcılarından Mamajoo göğüs ucu koruyucusu hassaslaşan ya da çatlayan göğüs uçlarını koruyarak emzirme sürecinin aksamaya uğramamasını sağlar. Bu zorlu süreçte bebek anne sütü ile beslenmeye devam ederken, anneler acı hissetmeden emzirebilirler. Bebeklerin daha fazla anne göğsündeymiş gibi hissedebilmesi için dudak etrafına gelecek bölümde pütürcükleri bulunan Mamajoo göğüs ucu koruyucusu ince, şeffaf, yumuşak, kokusuz ve tatsız silikondan üretilmiştir. Silikon uç ile emzirme detayları yazımızın devamında.. 

Mamajoo Göğüs Kalkanı Ne İşe Yarar?

Anne ve bebek sağlığı ön planda tutularak üretilen Mamajoo göğüs kalkanı BPA ve Fitalat içermeyen yüksek kaliteli hammaddeler kullanılarak üretilmiştir. Emziren annelerin iç çamaşırlarının içine koyulan Mamajoo göğüs kalkanı hassas göğüs uçlarını sürtünmeden korurken, fazla anne sütünün sızıp kıyafetlerde leke bırakmasına engel olur. Aynı zamanda sızan sütün daha sonra kullanılmak üzere biriktirilmesini sağlar. Göğüs kalkanının üzerindeki delikler hava dolaşımı sağlayarak acıyan göğüs uçlarının hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur.  

 

Göğüs Koruyucu Nedir?

Yeni doğum yapan annelerin en çok ihtiyaç duyduğu bebek ürünlerinden bir tanesi göğüs koruyucu ürünleridir. Annelerin hamilelik sürecinin ardından en zorlandığı dönemlerden bir tanesi emzirme sürecidir. Bebeklerin göğüs ucunu tutma sıkıntısı yaşaması, göğüs ucunun çatlaması ve tahriş olması gibi problemlerin de emzirme sürecine eklenmesi ile birlikte anneler emzirmekte büyük zorluklar yaşamaktadır. Bebeklerin düzenli bir şekilde anne sütü ile beslenebilmesi için özel olarak tasarlanan göğüs koruyucu ürünleri annelerin en büyük yardımcılarından biri olarak öne çıkmaktadır.

 

Göğüs Ucu Koruyucu Ne Zaman Kullanılır?

Yenidoğan bebekler emzirme sürecinde annelerinin göğsünü bulmakta zorlanırlar. Süt emebilecek seviyeye ulaşan bebekler sorun yaşamadan anne sütü ile beslenirken, bu süreçte anne göğsünde çatlak, yara ve hassasiyet oluşmaktadır. Böyle bir durumda anneler bebeklerini anne sütü ile beslemek istese de yoğun bir şekilde acı hissettiği için göğüs ucu koruyucu ürünlerine ihtiyaç duyarlar. Silikon meme ucu ürünleri ile göğsünde acı ve hassasiyet hisseden anneler bebeklerini anne sütü ile beslemeye devam edebilirler. Meme ucu koruyucu ürünleri bebek sağlığına zararlı maddeler içermemektedir. Silikon göğüs koruyucu ince, yumuşak bir üründür ve aynı zamanda tadı ve kokusu yoktur. Koruyucu ürün olmasına rağmen bu durumun farkına varmayan bebekler sorunsuz bir şekilde beslenmeye devam edebilmektedir. Göğüs ucu koruyucusu annenin canının yanmasını engeller ve aynı zamanda bebeklerin göğüste oluşan yaralardan etkilenmesini önler. Özellikle kelebek şeklinde tasarlanan silikon meme ucu ürünleri bebeklerin anneleri ile daha çok ten teması kurmasına yardımcı olur. Dişleri çıkan bebekler meme ucu silikon ürünlerini ısırabileceği için bu dönemde koruyucu ürünler kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

 

Göğüskalkanı Nedir?

Emzirme sürecindeki annelerin en büyük sorunlarından bir tanesi de göğüsten sızan anne sütünün ziyan olması ve kıyafetler üzerinde leke bırakmasıdır. Özellikle sık sık bebeğini emzirme şansı olmayan annelerin karşılaştığı bu can sıkıcı durumu engellemek için göğüskalkanı ürünleri kullanılmaktadır. Göğüs ucu kalkanı ürünleri gün içinde göğsten sızan anne sütünün ziyan olmasını önler ve aynı zamanda elbiselerde leke olmasına da engel olur. Çalışan annelerin en çok ihtiyaç duyduğu bebek ürünleri arasında yer alan meme kalkanı üzerinde yer alan hava delikleri sirkülasyon sağlayarak yara olan meme uçlarının çok daha hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur. Bu özel meme kalkanı ürünleri sütyen içine giyilerek kullanılmaktadır. Göğüs ucu kalkanı kullananlar emzirme sürecini çok daha rahat ve konforlu bir şekilde geçirmektedir.  Göğüs ucu silikon kullanımı hakkında merak edilenler için Mamajoo'yu inceleyebilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.