Mamajoo Süt Pompası Nedir?

03 Ocak 2023

Mamajoo Süt Pompası Nedir?

Annelerin en büyük yardımcılarından Mamajoo süt pompası ürünleri sundukları ayrıcalıklarla dikkat çekiyor. Hastane tipi süt sağma makinesi kadar güçlü olduğu kadar kolay taşınabilir ve USB ya da powerbank ile çalışabilen Mamajoo süt sağma makinesi silikon konfor başlığı ile süt sağımı esnasında bebek emişi gibi annelerin doğal ve rahat hissetmesini sağlar. İhtiyaca göre ayarlanabilen 4 farklı masaj ve 6 farklı çekim kademesi ile 20 farklı çekim ayarı sunmaktadır.

Annelerin en çok tercih ettiği göğüs pompası çeşitleri için tıklayın! 

Süt Pompası Nedir?

Bebeklerin en önemli besin kaynağı anne sütüdür ve bebekler ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmektedir. Tüm anneler bebeklerini emzirerek beslemek ister, ancak iş hayatı ya da anne sütünün yeterli seviyede olmaması gibi durumlarda süt pompası ürünleri devreye girmektedir. Süt sağma makinesi ürünleri manuel ya da elektronik veya tekli ve çiftli olarak birbirinden ayrılmaktadır. Her zaman bebeklerinin yanında olamayan ya da tahriş olan ya da çatlayan göğüs uçları nedeni ile emzirmeyen annelerin mutlaka göğüs pompası kullanması tavsiye edilmektedir.

 

Göğüs Pompası Ne Zaman Kullanılır?

Süt sağma pompası ürünlerini daha çok çalışan anneler kullanmaktadır. Sağlıklı bir gelişim süreci açısından bebekler 2 yaşına kadar emzirilerek beslenmelidir. Ancak doğum sonrasında farklı sebeplerden dolayı anneler bebeklerini yeterince emziremeyebilir. Buna benzer dönemlerde anneler göğüs pompası kullanarak süt sağabilir ve bebeklerinin yanında olmadıkları zaman da anne sütü ile beslenmelerini sağlayabilirler. Meme pompası ürünleri sadece çalışan anneler için değildir. Emziren anneler göğüsteki anne sütünün tam olarak boşaltılamamasından kaynaklanan mastit gibi göğüs rahatsızlıkları yaşayabilmektedir. Böyle durumlarda da süt sağma pompası kullanılarak göğüsteki süt boşaltılır ve mastitli göğüs rahatlatılabilir.

 

Süt Pompası Çeşitleri Nelerdir?

Göğüs pompaları genel olarak iki ana kategoriye ayrılmaktadır. Bu kategoriler elektrikli süt pompası ve manuel süt pompası kategorileridir. Manuel süt pompaları annelerin el kuvvetinden faydalanarak süt sağma işlemini gerçekleştirdiği pompalardır. En önemli avantajı kolay taşınabilir ve hafif olmasıdır. Ancak manuel süt pompaları fazla süt sağımı yapmak için ideal değildir. Elektrikli süt pompası ürünleri tekli ve çiftli pompa olarak ikiye ayırılır. Tekli süt pompaları adından da anlaşıldığı gibi tek pompası bulunan ürünlerdir. Anneler süt sağma işlemini her göğüs için ayrı ayrı yapmak durumundadır. Çiftli süt pompaları aynı anda iki göğüsten de sağım yapabilme olanağı sağlayan pompalardır. En iyi süt sağma makinesi olarak birçok anne elektrikli göğüs pompası ürünlerini göstermektedir. Süt pompası tavsiye eden annelerin büyük bir çoğunluğu Mamajoo süt pompası ürünlerini ilk sıraya yerleştiriyor. 

 

        

 

  

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.