Silikon Uç İle Emzirme Zararlı Mı?

05 Mayıs 2022

Silikon Uç İle Emzirme Zararlı Mı?

Silikon uç, emzirme sırasında meme ucuna takılan ve bebeğin bu başlıktan süt emmesini sağlayan yapay bir meme ucudur. Ürünün uç kısmında küçük delikler bulunur ve buradan süt akışı sağlanır.

Emzirme döneminde bazı anneler silikon meme ucu kullanmayı tercih edebilir. Ancak bu ürünleri kullanırken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Silikon uç ile emzirme zararlı mı? Hangi silikon göğüs ucu koruyucusu tercih edilmelidir? Tüm merak ettiklerinize yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 

Silikon Uc Ne Zaman Kullanılmalı

 

Silikon Uç Ne Zaman Kullanılmalı?

Silikon uç kullanımına ihtiyaç hissedilecek bazı durumlar vardır. Bunlardan ilki annelerin içe dönük ve düz meme uçlarına sahip olması. Bebeğin emme güdüsünün uyarılması için, meme ucunun damağa değmesi gerekir. Eğer meme uçlarınız içe dönükse bu durum gerçekleşemeyeceği için bebeğinizde emme refleksini uyandırmak için silikon göğüs ucu koruyucusu tercih edebilirsiniz.

Erken doğan bebekler meme ucunu tutmakta zorlanabilir. Meme ucu çatlaklarında bebeğinizi emzirirken acı çekebilirsiniz. Bir diğer yandan bebeğin ağzının çatlak meme uçlarına temas etmesi her iki taraf için enfeksiyon riski oluşturabilir. Bu durumda da silikon meme uçları sıklıkla kullanılır.

Biberon emmeye alışan bebekleri, memeye alıştırırken ve damağında yükseklik olan bebeklerde de bu ürünü deneyebilirsiniz.

Mamajoo Göğüs Ucu Koruyucu Seti & Saklama Kutusu

 

Silikon Meme Ucu Kullanmanın Dezavantajları

Silikon meme uçları, bir önceki başlıkta belirttiğimiz gibi zoraki durumların haricinde tercih edilmemelidir. Bu uçlar, öncelikle süt miktarını azaltabilir. Meme ucu kadar yumuşak olmadıkları için bebeğinizin emiş gücü tüm sütü emmeye yetmeyebilir. Bu durumda emzirme sonrası kalan sütü sağmanız önerilmektedir.

Memenin yeteri kadar boşalmaması mastit riskini de arttırabilir.

Bebek açısından düşünüldüğünde ise silikon meme ucuna alışma durumunda, bebeğiniz meme ucuna alışmakta zorlanabilir.

Mamajoo Silikon Göğüs Ucu Çıkartıcı Seti & Saklama Kutusu

Hangi Silikon Meme Ucu Alınmalı?

Silikon meme ucu kullanma ihtiyacı hissediyorsanız, meme ucunuza ve bebeğinizin emme kapasitesine uygun bir ürün seçmeniz önerilmektedir.

Memenizin ucuna yerleştirildiğinde, memenizin tahriş olmaması gerekmektedir. Bu nedenle çok kalın olmayan ürün seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Yarım ay şeklinde olan silikon meme ucu çeşitleri, bu ürün kategorisinde en rahat kullanılan seçeneklerdir. Mamajoo silikon meme ucu çeşitleri, bebeğin çenesinin memeye değmesine olanak sunar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.