Süt Saklama Kabı Ne İşe Yarar?

11 Ocak 2023

Süt Saklama Kabı Ne İşe Yarar?

Mamajoo Anne Sütü Saklama Kutusu Nedir?

Bebek sağlığına zararlı olmayan ve Türkiye, Avrupa ve ABD’de biberon üretiminde kullanılmasına izin verilen Polipropilen hammaddesinden üretilen mamajoo süt saklama kabı temizlemeyi ve doldurmayı kolaylaştırmak için geniş ağızlı olarak tasarlanmıştır. Mamajoo süt saklama kabı ile anne sütü buzdolabı ya da dondurucuda saklanabilir. Buna ek olarak, kapatma halkaları çıkarılıp yerine biberon emziği takılarak doğrudan bebekler beslenebilir.

Yenidoğan bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi yeterlidir. Anne sütü bebeklerin sağlıklı bir gelişim süreci geçirmesi için büyük bir önem taşırken, aynı zamanda anne ile bebek arasındaki bağı da geliştirmektedir. Ancak anneler iş ya da farklı sebeplerden dolayı her zaman bebeklerinin yanında olamazlar. Bu ve benzeri durumlarda annelerin bebeklerini anne sütü ile beslemeye devam edebilmesi için devreye süt saklama kabı girmektedir. Hijyenik ve kolay temizlenebilir olması nedeni ile birçok anne tarafından tercih edilen süt kabı ürünleri sağlıklı gelişim için önem taşımaktadır.

Neden Anne Sütü Saklama Kabı Kullanılır?

Bebeklerin sağlıklı beslenebilmesi için en doğru yöntem emzirmektir. Ancak anneler bebeklerinin yanında olamadığı durumlarda da anne sütü ile bebeklerini beslemek ister. Anne sütünü hijyenik bir ortamda saklayabilmenin en pratik ve sağlıklı yöntemi ise anne sütü saklama kabı ürünleridir. Süt saklama poşeti ürünleri tek kullanımlık ürünler oldukları için süt kabı ürünleri hem daha ekonomik hem de kullanımı çok daha pratiktir. Süt saklama kabı ile anne sütü buz dolabı ya da dondurucu da besin değerini kaybetmeden hijyenik olarak saklanabilmektedir. Bebek sağlığı ön planda tutularak üretilen süt kabı ve süt poşetleri BPA, BPS ve Fitalat gibi zararlı maddeleri içermez. Bu neden ile her zaman bebeklerinin yanında olamayan anneler süt poşeti ve anne sütü saklama kabı gibi özel olarak tasarlanan ürünleri tercih edebilirler.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.